Inese un Sandis Latgalē sevi pierāda mājražošanā un kūpina desas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Inese Matisāne kopā ar vīru Sandi ir mājražotāji, kuri Latgalē nodarbojas ar gaļas un desu kūpināšanu un žāvēšanu. Jaunieši nesaimnieko daudzu gadu veidotā un lolotā lauku saimniecībā - viņi pieredzi sākuši gūt laukos pavisam nesen. 

29 gadus vecā Inese dzīvo Viļakas novada Šķilbēnu pagasta Upītes ciemā, kur kopā ar ģimeni nodarbojas ar gaļas un desu kūpināšanu un žāvēšanu.

Inese ar vīru nodarboties ar lauksaimniecisko ražošanu sākuši vien pirms gada.

Gaļas un desu sagatavošana notiek dzīvokļa virtuvē, bet kūpināt un žāvēt produkciju viņi ved uz netālu esošo lauku īpašumu, kur tiek būvēta ģimenes māja.

Es pati nāku no pilsētas. Es esmu no Salacgrīvas, tad dzīvoju Jūrmalā, Rīgā. Tad sapazinos ar vīru, kas ir no Latgales un ieprecējos Latgalē. Nu jau sesto gadu dzīvoju Latgalē,” stāsta Inese.

Mājražotāja iesaka jauniešiem realizēt savas idejas, iet un runāt ar Lauku atbalsta dienesta vai Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra pārstāvjiem un interesēties par iespējamiem atbalsta projektiem, aktualitātēm, izglītojošiem semināriem.

Laukos ir svaigs gaiss, savs piemājas dārziņš, kur izaudzēt, piemēram, burkānus un kartupeļus, dažas lauku priekšrocības min Inese.

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti