Daudz laimes, Elita Kļaviņa!

Aktrise Elita Kļaviņa 3.novembrī svin 51.dzimšanas dienu. Viņu sveic un iztaujā Latvijas Televīzijas raidījums "Daudz laimes, jubilār!" un tā vadītājs Andrejs Volmārs. LTV raidījumu "Daudz laimes, jubilār" ar aktrisi Elitu Kļaviņu skatieties svētdien, 5.novembrī, LTV1 plkst.13.26.

Jaunā Rīgas teātra (JRT) aktrisi Elitu Kļaviņu vairums no mums zina kā vienu no talantīgākajām un šarmantākajām skatuves māksliniecēm, kas aktrises karjeru sāka, vēl būdama vidusskolniece, ar Lienas lomu spēlfilmā “Mērnieku laiki”. Taču ne visi atceras, ka viņa pēc profesijas ir žurnāliste, kas 1990. gados veidoja sižetus LTV ziņām.

Ilgu laiku Elita bija gan aktrise, kas vakarā spēlēja Strindbergu un citus pasaules līmeņa klasikas darbus, gan žurnāliste, kas pa dienu veidoja reportāžas par cūku labturības apstākļiem un līdzīgiem tematiem no attāliem lauku rajoniem, kur pieredzējušie kolēģi - žurnālisti negribēja braukt, tā sakot, sūtīja, lai jaunie “norūdās”.

Lai gan vēlāk Elita kāpa pa karjeras kāpnēm un kļuva LTV “Panorāmas” seja, vecākiem un arī sev pašai par pārsteigumu profesionālā žurnāliste izvēlējās teātri. Elitas kolēģi sauc viņu par ļoti nopietnu. Raidījuma veidotāji viņu sauktu par ļoti atbildīgu, skaistu, koptu un asprātīgu, bet pats galvenais – sirsnīgu un smalkjūtīgu sarunas biedru, ar ko tikties vienmēr ir liels prieks.Elita Kļaviņa raidījumā izvēlējās Ainara Mielava dziesmu "Tu saviļņoji mani", kuru režisēja Alvis Hermanis un kurā piedalījās JRT aktieri, kuri toreiz bija teātrī, un tērpu māksliniece Kristīne Jurjāne. "Jauna Mēness" videoklips un dziesma no albuma "Ar dzimtenes sajūtu miegā" 2002. gadā saņēma balvas "Gada labākais videoklips", „Gada labākais albums" un "Gada dziesma".

Elita Kļaviņa: „Protams, būt saviļņotam un tikt saviļņotiem ir svarīgi – ar mīlestību, darbu, mākslu, kolēģiem, bērniem, dabu. Es esmu saviļņota no sava darba vēl joprojām, ja nav, tad es sameklēju kaut kādus veidus, iespējas, kā sevi atkal sakustināt un saviļņot.”

Latvijas Televīzijā Elitai Kļaviņai ir bijusi loma, kurā viņa ir televīzijas zvaigzne, bet grimētāja ir Elza Radziņa. (televīzijas seriālā “Viss kārtībā” (2001, rež. V. Lejiņa)).

Bijušo televīzijas kolēģi, jo Elita Kļaviņa strādājusi LTV „Panorāmā” (1990-1993), Inga Utena satikusi kinoaktieru studijas salidojumā, kur viņa mācījusies pie režisora Arnolda Liniņa un Ainas Matīsas 7.kursā. Tur arī režisors Varis Brasla atrada Elitu Kļaviņu kā piemērotu Lienes lomai filmā "Mērnieku laiki", kuru uzņēma 1991. gadā.

Elita Kļaviņa: "Tas man bija norīkojums darbā, beidzot žurnālistu fakultāti, tas toreiz bija iespējams, visiem sadalīja darbavietas, un mana pirmā darbavieta izrādījās filmēšanās "Mērnieku laikos". Esmu kļuvusi vecāka kopš tiem laikiem, un tas ir labi."

Tajā pašā laikā (1991) notika pirmā Latvijā daudzsēriju (10 sēriju) televīzijas videofilmas uzņemšana, kurā režisori Maija Smildziņa un Jānis Rēdlihs uzticēja Elitai Kļaviņai Marijas lomu.

Elita Kļaviņa: „Atceros, es vēl nebiju apkalta ar aktiermeistarības stiķiem, bet intuitīvi darbojos. Mans partneris filmā bija aktieris Andris Bērziņš, kurā pēc lomas uzstādījuma es biju iemīlējusies. Man viņš ļoti patika, pirms es kļuvu par aktrisi, un es biju ļoti laimīga, ka spēlēšu kopā ar viņu, bet izrādījās - viņš ir krietni savādāks, nekā es biju iztēlojusies. Katrā ziņā es varēju iepazīt Andri Bērziņu. Skatoties savas lomas, protams, es redzu jaunību. Jā, es vienmēr esmu bijusi paškritiska, no tā es netieku vaļā - [pēc horoskopa] Skorpions, kas grauž savu asti, tas ir par mani."

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Cilvēkstāsti
Dzīve & Stils
Jaunākie
Populārākie
Interesanti