Dienas ziņas

Vecumnieku novadā lems par pārvaldnieku skaita samazināšanu

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Ventspilī piestājuši Eiropas apceļotāji

Ventspilī piestājuši divi Eiropas apceļotāji žonglētāji

Ir labi, ja darbs ir tikpat aizraujošs kā vaļasprieks, bet ir arī cilvēki, kas hobiju izvēlas pārvērst par dzīvesveidu. Ventspilī pašlaik sastopami divi 25 gadus veci jaunieši, kuri šogad īstenojuši savu sapni par Eiropas apceļošanu pēc pašu izraudzīta maršruta. Latvijā kļūst arvien aukstāks, un tagad nākamais ceļotāju mērķis ir Grieķija.

Šobrīd Ventspilī piestājuši Eiropas apceļotāji – Ilze un Džeks, kuri iepazinušies Anglijā un nu kopīgi realizē savu sapni par dzīvi uz riteņiem. Apceļojot Eiropu tiek apskatītas pilsētas, iepazīti jauni draugi, gūti spilgti iespaidi.

"Mēs dodamies, kamēr varam, kamēr esam jauni, pieredzēt, kas notiek pasaulē, Eiropā tieši. Tāpēc arī dodamies," teica Ilze.

Džeks stāsta, ka abi satikušies rūpnīcā, kas atrodas viņa dzimtajā pilsētā Grimsbijā. "Tur arī pirmo reizi pārmijām vārdus, tad nejauši satikāmies kādā ballītē. Nolēmām, ka draudzība jāturpina. Ceļot ar mašīnu vienmēr ir bijis mans sapnis un apceļot Eiropu bija satriecoši."

Ilze un Džeks Eiropu apceļo ar "busiņu", kam dots vārds "Pipija" un ko piemeklējušas tehniskas ķibeles, kādēļ ceļotāji "iestrēguši" Ventspilī. Sarkanais busiņš dzīvošanai pielāgots šā gada pavasarī, un tas izdarīts pāris mēnešu laikā. Jūlijā jaunieši devušies ceļā no Anglijas ziemeļiem.

"Pirmā pietura bija paspēt tikt uz Poliju, Ļubļinu, kur notika internacionāls žonglēšanas festivāls, tā kā konvencija. Mēs bijām sarunājuši tur strādāt un palīdzēt ar pasākumu. Tas bija mūsu pirmais lielais lēciens," stāstīja Ilze.

Džeks piebilda: "Iepazīt Eiropas valstis ir interesanti, protams – daudzviet viss notiek citādāk nekā Anglijā. Redzēt visas atšķirības, kultūras un viss, ko tās var piedāvāt, ir jauki. Latvija ir skaista valsts un šeit ir brīnišķīgi cilvēki."

Līdzekļus ceļojumiem jaunieši krājuši cītīgi strādājot, bet arī brauciena laikā viņi nopelna, jo uzstājas ar priekšnesumiem, izklaidējot publiku žonglējot.

Ilze un Džeks piedalījušies arī Ventspils un Rīgas pilsētas svētkos. Šobrīd tiek risinātas transportlīdzekļa tehniskās problēmas, tālāk plānots ceļš Vidusjūras virzienā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt