Varavīksnes kalns Peru silda vietējo ekonomiku

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Tuvojas vasara – atvaļinājumu un ceļojumu laiks. Daudzi no mums šo laiku izmanto, lai dotos jaunu un neredzētu vietu apceļošanā, arī uz otru pasaules malu. Viena no vietām, kura gūst arvien lielāku popularitāti, ir Varavīksnes kalns Peru. Tūristu pieplūdums silda nomaļā reģiona ekonomiku, taču vietējie iedzīvotāji un vides eksperti baidās, ka tūristu uzmanība kalnam un ainavai var tikai kaitēt.

Varavīksnes kalna pakājē ierasta aina ir klejojošas alpakas, kā arī tūristi, kuri gaida rindā, lai apskatītu vienu no Peru dabas brīnumiem. Arvien vairāk tūristu vēlas piedalīties vairāk nekā divu stundu ilgā kāpienā uz piecu kilometru augsto kalna virsotni. Tā kā kalna apkārtne rotājas tirkīza, lavandas un zelta krāsās, tas ieguvis Varavīksnes kalna nosaukumu.

Krāsainā apkārtne veidojusies jau pirms vairākiem miljoniem gadu, kustoties tektoniskajām plātnēm. Tomēr šis kalns tūristiem ilgu laiku nebija zināms.

Pēdējo piecu gadu laikā interese par šo kalnu ir pieaugusi, un tagad šajā virsotnē ik dienas uzkāpj vismaz tūkstotis cilvēku. Tūristu pieplūdums radījis pozitīvu ekonomisko grūdienu.

"Mēs joprojām dodam priekšroku tradicionālajai liellopu audzēšanai un zemkopībai, jo vietējie iedzīvotāji ir nabadzīgi – viņiem nebija iespējas apmeklēt skolas.

Pateicoties šim kalnam, mums ir arī jaunas iespējas, kā padarīt labāku savu nākotni," stāsta Varavīksnes kalna gids Gabino Huamans.

Maksa par kalna apmeklējumu ir trīs dolāri jeb 2,50 eiro. Pagājušajā gadā vietējais ciemats no tūristiem guva vairāk nekā 400 000 dolāru lielus ienākumus. Tomēr pieaugušā interese rada savas neērtības.

"Mēs neesam tam gatavi, jo mums nav tūrismam nepieciešamās infrastruktūras. Nav stāvvietu, atpūtas vietu... Tomēr mēs ceram ar laiku labot šo situāciju," piebilst gids.

Kamēr vieni vietējie iedzīvotāji priecājas par gūto labumu no tūristiem, citi, kā arī vides eksperti, pauž bažas, ka jau pēc dažiem gadiem šī unikālā ainava būs izzudusi. Jau tagad kalns ir pieredzējis ievērojamu eroziju. Eksperti cer, ka vietējiem iedzīvotājiem izdosies saglabāt unikālo ainavu, tajā pašā laikā izdomājot ko jaunu, ar ko piesaistīt tūristus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti