Rīta Panorāma

Telefonintervija ar Gunāru Kūtri

Rīta Panorāma

Oficiālā Eiropas čempionāta basketbolā bumba Rīta panorāmas studijā

Bauskas pils - iecienīts tūristu objekts

Muzeju apmeklētāju skaits pieaudzis par 270 000; Bauskas pils piedāvā iepazīt tās senatni

Pēdējos gados Latvijas muzejus apmeklē arvien vairāk cilvēku, piemēram, pērn uz muzejiem devušies par 270 tūkstošiem cilvēku vairāk kā 2013.gadā. Viens no populārākajiem Latvijas pašvaldībām piederošais muzejs ir Bauskas pils, kurā apmeklētāji var piedalīties dažādās aktivitātēs un sajust pat pils spoku klātbūtni.

Par vienu no populārākajiem muzejiem kļuvusi Bauskas pils, kas pēdējos gados piedzīvojusi vērienīgus rekonstrukcijas darbus un izstrādājusi atraktīvus ekskursiju piedāvājumus. Apmeklētājiem pilī ir iespējams ne vien iepazīties ar muzeja ekspozīciju, bet vienlaikus arī iemācīties kādu renesanses laika deju un iepazīties ar seno laiku ēšanas paradumiem.

"Ja ir profesionāļi un amatieri, kas ilgstoši ir pazīstami ar dejām, tiem, protams, ir vieglāk apgūt dejas soļus un viņiem tiek piedāvāts apgūt sarežģītākas galma dejas, bet tiem, kuriem ar dejas soli veikli neveicas, nav ko izsamist, jo var piemeklēt arī dejas ar daudz vienkāršākiem soļiem," Latvijas Televīzijai pastāstīja izstāžu un ekspozīciju kuratore Vineta Skalberga.

Dāmām tiek dota arī iespēja pielaikot senos tērpus. Te gan jārēķinās, ka kleitas uzvilkšanas process  var aizņemt pat vienu stundu. Savukārt tie, kuri nevēlas piedalīties atrakcijās, var mierīgi doties izpētīt pašu pili. "Bauskas pils sniedz apmeklētājiem unikālu iespēju iepazīties ar renesanses un manierisma interjeriem, kuri pagājušā gadā ir atjaunoti. Šī grīdas krāsainība ir patiesi pamatota un Bauskas pilī šīs grīdas tieši tādas arī ir bijušas. Mums šķita ļoti svarīgi atjaunot arī apkures ietaises, tajā skaitā krāsnis, tā vienkāršā iemesla dēļ, ka Ziemeļeiropā 17.-19.gs. interjers nav iedomājams bez krāsnīm, kas bija gan ļoti praktiskas, gan arī gandrīz centrālais dekoratīvais elements," sacīja muzeja speciāliste zinātniskajā darbā Taiga Skane.

Arī pils ārpuse ir atjaunota tās oriģinālajā izskatā. Kā jebkura cita celtne, auskas pils nav nekāds izņēmums un tajā var sastapt arī spokus. Neko ļaunu gan tie nedarot. 

"Kas tā par pili bez spokiem? Viņi mums nerādās konkrētā tēlā, bet sajust sevi viņi mums liek - gan kā pilnīgi nepamatotas gaisa plūsmas, gan kā skaņas. Es esmu absolūti skeptiska spoku jautājumā, bet nu ar visu savu skepticismu tomēr varu teikt, ka - skaidri zinot, ka pilī neviena nav, - tomēr tos soļus es esmu dzirdējusi. Tādi dāmu soļi tie ir," skaidro Bauskas pils pārstāve Skane.

Rekonstruētā Bauskas pils piedāvā ne vien atrakcijas un ekskursijas, bet šeit regulāri tiek organizēti arī dažādi semināri, mūzikas un deju koncerti, paukošanās sacensības, kā arī kāzu ceremonijas.

 

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti