Latgalē atklāj jaunu velomaršrutu gar Daugavas lokiem

Sestdien, 2.jūnijā, ar velosipēdu izbraucienu pa vienu no posmiem tiek atklāts jauns velomaršruts Nr. 35 “Daugavas loki”. Tas savienos triju Latgales pašvaldību –Daugavpils pilsētas un novada un Krāslavas novada ievērojamākos tūrisma objektus un vīsies gar gleznaino Daugavas augšteces dabas parku Daugavas loki. Tas būs vairāk nekā 120 kilometrus garš riņķveida maršruts gar abiem Daugavas krastiem, ļaujot velotūrisma cienītājiem izbaudīt vienus no krāšņākajiem Daugavas dabas skatiem.

Latgalē atklāj jaunu velomaršrutu gar Daugavas lokiemSilvija Smagare
Velo izbraucieni kļūst ar vien populārāki: tā ir aktīvā atpūta, piedzīvojumi, patīkamas emocijas un iespēja izzināt vairāk gan pilsētvidē, gan neskartā dabā. Ja ir ko redzēt, tas ir jārāda, tā par ideju veidot plašu velomaršrutu gar Daugavas lokiem, saka viens no tās iniciatoriem, Daugavpils novada pašvaldības tūrisma, atpūtas, kultūras aģentūras “TAKA” direktors Rolands Gradkovskis.

“Pati ideja radās kādu laiku atpakaļ. Kad stājos amatā un izbraucu Daugavas lokus, redzēju, ka bieži vien ceļi iet nevis gar Daugavu, bet kaut kur dziļi mežos.

Iepriekš jau bija 22. velomaršruts, kas ved no Krāslavas līdz Naujenei, tad arī radās doma šo maršrutu papildināt un maksimāli pietuvināt Daugavai, lai redzētos tie visskaistākie skati. Tā arī izveidojās velomaršruts, kas ved no Daugavpils līdz Krāslavai gar abiem Daugavas krastiem. Tā kā Latvijā tagad ir ieviesta vienotā velomaršrutu reģistrācijas sistēma, tad mums ir piešķirts 35. numurs,” stāsta Gradkovskis.

Šis 35.velomaršruts ar nosaukumu “Daugavas loki” būs vairāk nekā 120 kilometrus garš un maksimāli pietuvināts apskates un atpūtas objektiem.

“Daugavpilī maršruts ved caur Daugavpils cietoksni, tālāk līdz pat Stropu aktīvās atpūtas trasei un Stropu pludmalei,” klāsta Daugavpils Tūrisma attīstības un informācijas aģentūras vadītāja Ilona Maksimčika

Tālāk maršruts virzās uz Naujenes pagastu Daugavpils novadā, kur sākas parks Daugavas loki, redzēt un baudīt velobraucējiem tajā būs ko, pārliecināts Gradkovskis.

“Maršruts ved gar Dinaburgas pili, garām Vasargališķu skatu tornim, iet ilgi gar pašu Daugavu, kuras gleznainajos krastos esam ierīkojuši vairākas atpūtas vietas un izvietojuši informatīvos stendus, nonākam arī ģeomorfoloģiskajā piemineklī - Daugavas vārtos, kur var redzēt gan Ververu gan Slutišķu krauju,” bilst Gradkovskis.

Tālāk maršruts seko uz gleznaino Slutišķu vecticībnieku sādžu, ar etnogrāfisko muzeju un jau ievirzās Krāslavas novadā. “Krāslavas novadā maršruts arī ved gar Daugavu, kur ir vairākas viesu mājas, kas piedāvā braucējiem atpūtu un naktsmītnes,” uzskaita Gradkovskis. “Pati Krāslava aicina apskatīt savas pērles - gan Plāteru pili, gan podniekus, gan kulināro mantojumu. Bet otrais Daugavas krasts jau pārsteidz ar savu klusumu un mieru, kad stundām braucot var nesastapt nevienu mašīnu un cilvēku,” viņš norāda.

Gradkovskis stāsta, ka velobraucējus šajās vietās gaida citas izklaides, kā piemēram nesteidzīgas zirgu izjādes un kopumā maršrutā ir trīs skatu torņi, kuros ir vērts uzkāpt.

Sestdien savā ziņā ar kopīgu izbraucienu ir šī jaunā velomaršruta pirmā posma svinīga atklāšana, kurai sekos turpinājums, tā ir vēlme ieinteresēt velobraucējus. “Velomaršruta atklāšana notiks divos posmos. 2. jūnijā tiks izbraukts posms “Daugavpils – Slutišķi”. Līdzīgā veidā 29. jūlijā tiks organizēts brauciens “Slutišķi – Krāslava”,” norāda  Maksmičika.

“Tas būs tūrisma izbrauciens, kur visi interesenti varēs dzirdēt par to, kas maršruta gaitā ir, apskatīt gandrīz visus objektus, mēs dosim tādu ieskatu - āķi lūpā, lai būtu stimuls, vēlēšanās braukt, jo tiešām tas ir viens no skaistākajiem velomaršrutiem Latvijā,” piebilst Gradkovskis.

Lai izbaudītu to pilnībā un no sirds visos 120 kilometros, vislabāk to darīt braucot divvientulībā vai nelielās grupās, iesaka 35. velomaršruta veidotāji.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ceļošana
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt