«Karstā ziema»: 7.nodaļa «Elektrības slēdži»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Kaspara Misiņa grāmatas "Karstā ziema" 7.nodaļa par elektrības rozetēm Indijā un neskaitāmajiem slēdžiem pie sienām, ienākot telpā. Visa grāmata lasāma portāla lsm.lv sadaļā Ceļošana.

Atveru acis un saprotu, ka dažu stundu laikā, kuras pavadīju miegā, istabā ir palicis jūtami sutīgāks. Veldzē vien pie griestiem esošā ventilatora vēja plūsma. Paskatos apkārt un saprotu, ka Una un Viesturs arī jau ir piecēlušies. Ārā iet nevienam vēl negribas. Tāpat jau ir sajūta, ka brauciens caur Deli ir bijusi vismaz viena pilna diena, nevis pusotra stunda. Redzēts ir ļoti daudz.

Ceļos no savas gultas, istabā mums tādas ir trīs, un eju meklēt tuvāko rozeti, kur piespraust savu telefonu. Tā ir tepat, aiz blakus esošās Unas gultas. Tās atšķirīgais vizuālais izskats nepārsteidz. Tā ir tāda pat kā Lielbritānijā izmantotās. Viens caurums augšā un divi aizvērti zemāk, bet blakus slēdzis. Gribas tikai saprast, vai varēsim izmantot savus lādētājus, vai būs vajadzīga kāda pāreja. Viesturs šobrīd izrādās zinošākais no mums, jo viņš, kā uzzinām tikai tagad, jau pirms tam internetā ir skatījies dažādu informāciju par rozetēm Indijā un nu varēja ar veiklu pirkstu kustību bez problēmām pieslēgt manu lādētāju. Pāris dienas vēlāk novēroju, ka to pašu metodi izmanto arī Nitins, pieslēdzot elektrisko tējkannu. Tad jau tiešām tas nav nekas nepierasts.

Neparastāks šoreiz izrādās fakts, ka rozete ir arī jāieslēdz un pēc lietošanas drošības iemeslu dēļ arī jāizslēdz. Tam savukārt paredzēts blakus esošais slēdzītis. Tāds te ir katrai rozetei un tāpat visur Indijā. Rezultātā ne reizi vien radot situāciju, ka, ienākot istabā, nākas padomāt, kurš no visiem rindā esošajiem slēdžiem ir jāslēdz. Vismaz divi vai trīs parasti ir paredzēti griestu un sienas lampām, viens – blakus esošajai rozetei, viens vai vairāki – griestu ventilatoriem, atkarībā no to skaita, viesnīcās viens parasti paredzēts kā zvaniņš administrācijai. Noliec blakus arī vannasistabas un vēl kāda cita gaismekļa slēdzi, un sanāk kārtīga puzle.

Viens jaunums nu ir apgūts un par vienu problēmu mazāk – jauni lādētāji vai pārejas nebūs vajadzīgi.

Dažas stundas vēlāk ejam ārā pirmajā pastaigā pa tuvējo apkārtni. Kas par brīnumu, he, nekas nav mainījies! Te ir tā pati nekārtība, kuru novērojām, atbraucot no rīta.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti