Izmantojot «dīvānu sērfošanu», šveicietis apceļo un iepazīst Austrumeiropu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

„Couchsurfing” jeb, latviski tulkojot, "dīvānu sērfošana" ir interneta platforma, kur cilvēki no dažādām pasaules valstīm piedāvā izmitināt pie sevis tūristus. Šādu iespēju izmantojis Damians, kurš no Šveices mērojis ceļu līdz Rīgai.

Ideja ir vienkārša – tā vietā, lai nakti pavadītu viesnīcā, tūrists izvēlas pārnakšņot uz dīvāna pie kāda vietējā iedzīvotāja. Aizsākts kā neliels projekts šauram cilvēku lokam, vietne jau pulcē vairāk nekā desmit miljonus lietotāju no vairāk nekā 200 000 pilsētām visā pasaulē. Tomēr „Couchsurfings” nav tikai sērfošana svešu cilvēku dīvānos.

„Es vēlējos iepazīt pārējo Eiropu. Austrumeiropa ir mazāk tūristu iecienīta, tā ir vienkāršāka, tāpēc gribēju to iepazīt, jo par to vispār neko nezināju,” stāsta Damians Veiga, kurš ceļu uz Rīgu mērojis no Šveices. Jaunieša mērķis ir mēneša laikā apceļot Austrumeiropu, sākot no Helsinkiem līdz Romai.

Naktsmājas pie vietējiem iedzīvotājiem ceļotājs atrod vietnē „Couchsurfing”: „Maršruts vēl īsti nav skaidrs. Droši vien apmeklēšu populāras pilsētas. Polijā tā būs Krakova. Čehijā, Ostravā, satikšu divus savus draugus, tad došos uz Ungāriju, iespējams, apmeklēšu arī Vīni, kur arī dzīvo mani draugi, kas, iespējams, varēs mani uzņemt.”

No daudzajiem interneta vietnē pieejamajiem piedāvājumiem, kur pilsētās palikt, Damians izvēlēsies sev piemērotāko – gan pēc mājvietas īpašnieka paša veidotā apraksta, gan viesu atsauksmēm. „Tā kā Austrumeiropa man ir sveša, caur „Couchsurfing” varu iepazīt valstis no iekšienes. Ne tikai doties pa ierastajām tūristu takām, bet apmeklēt vietas, ko parāda vietējie iedzīvotāji,” stāsta jaunietis.

Damianu pie sevis Rīgā izmitina viens no „Couchsurfing” lietotājiem Ģirts Krastiņš. Divu nedēļu laikā šis ir viņa otrais ciemiņš no ārzemēm. Vēstuli no Damiana ar lūgumu divas dienas padzīvoties viņa mājās, Ģirts saņēma pāris dienas pirms viesa ierašanās. „Man šķiet, ka tā ir kā ceļošana, neizejot no mājas. Pie tevis brauc cilvēki no dažādām valstīm, pat kontinentiem, un tu vari uzzināt daudz vairāk ne tikai par cilvēkiem, bet arī par kultūru un citām valstīm, varbūt lauzt kaut kādus stereotipus,” saka Ģirts.

Kā galveno „Couchsurfing” priekšrocību puiši nosauc naktsmājas un dzīvošanu pie vietējā iedzīvotāja bez maksas. Damians Rīgā plāno uzturēties divas dienas, un to laikā Ģirts būs gan namatēvs, gan viņa gids. 

„Couchsurfing” lietotāji par viesa uzņemšanu naudu neprasa, tomēr par velti gluži tas neesot. „Vienīgais, kas tev jādod pretī, ir sava vēlme uzzināt kaut ko vairāk par to valsti, par to cilvēku, kas tevi uzņem, palīdzība varbūt kāda viņam jāsniedz. Tev ir jāiepazīst tas cilvēks, jādodas līdzi kādās viņa ikdienas gaitās,” stāsta Ģirts.

Kā jebkurā ceļojumā, arī „Couchsurfing” ir savi riski. Jāuzmanās gan tiem, kas dodas ceļojumā, gan tiem, kas viesus uzņem. „Ir jārēķinās ar to, ka tu paliec pie kāda sveša cilvēka, kuru tu nepazīsti, un tev ir jābūt uzticība tam, ko tu esi lasījis no viņa profila. Nevajadzētu varbūt pirmajās reizēs palikt pie kādiem cilvēkiem, par kuriem citi lietotāji nav neko uzrakstījuši. Cilvēki ir dažādi, arī temperamenti ir dažādi. Vajadzētu būt drošiem, ka pie viņiem kāds jau ir bijis iepriekš un kaut ko rakstījis par viņiem,” skaidro Ģirts.

Tā ir liela atbildība – radīt tūristā pirmo iespaidu par valsti, turpina Ģirts, tāpēc ekskursijas viņš plāno, vispirms noskaidrojot viesa intereses. Damianu interesē bioloģija, tāpēc puiši ar velosipēdiem dosies uz Vecāķiem, kur apskatīs Latvijas pludmali un mežus. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti