Monopols

Raimonds Elbakjans 2025. gadā vēlas Latvijā sarīkot "Ghetto" olimpiskās spēles

Monopols

Organizācijas "Jaunie vanagi" viceprezidente Anna Indričāne

Mārtiņš Sils ar motociklu pasaules ceļos dodas ar skolēnu dotiem uzdevumiem

Ceļotājs Mārtiņš Sils aicina skolēnus piedalīties konkursā par Āziju

Turpinoties motoekspedīcijai "2 Rati 2 Kontinenti", ceļotājs Mārtiņš Sils aicina skolēnus piedalīties konkursā par Āziju.

Ir noslēdzies šīs ekspedīcijas pirmais posms, iepazīstot Austrālijas austrumkrastu. Jau jūnijā tās dalībnieki Mārtiņš Sils un Ģirts Vilnis dosies uz Austrāliju, lai turpinātu ceļu. Ekspedīcija "2 Rati 2 Kontinenti" ved caur Austrāliju un Āziju atpakaļ uz Latviju.

Latvijas Radio raidījumā “Monopols” viens no ekspedīcijas dalībniekiem Mārtiņš Sils stāsta, ka tuvākajā laikā tiks izsludināts jauns konkurss skolēniem, lai turpinātu plānot šo ceļojumu. Savus uzdevumus ceļotājiem skolēni varēs iesūtīt līdz maija beigām.

Šis ir jau trešais ceļojums, kurā Mārtiņš Sils kopā ar domubiedriem dodas kā “brīvskolotāji”, ekspedīcijas laikā pildot Latvijas skolēnu dotos uzvedumus.

Aizsākusies šī iniciatīva pirms dažiem gadiem, kad, plānojot ceļojumu uz Āfriku jeb ekspedīciju "2 Rati 2 Ragi", radusies ideja pavaicāt bērniem, kā veidot maršrutu. Šai ekspedīcijai, kas norisinājās 2015. gadā, tika saņemti 200 uzdevumi un konkursā iesaistījās 13 Latvijas skolas.

“Kad aizbraucām uz Āfriku un sākām no viena gala šķetināt un uzdevumus pildīt, ātri apstiprinājās, ka ceļojums ir palicis nesalīdzināmi interesantāks,” stāsta Sils.

“Mēs arī paši bijām lieli ieguvēji, jo mums ceļojums pārvērtās par misiju.”

Līdzīgu konkursu ceļotāji rīkoja, arī dodoties ekspedīcijā "2 Rati 2 Amerikas". “Arī dodoties uz Ameriku sarīkojām tādu konkursu,

arī plānojot ekspedīciju uz Austrāliju nebija jautājumu - bija skaidrs, lai visi kontinenti būtu ar skolēnu sūtību izbraukti,” atzīst Sils.

Sils arī bilst, ka ne visus skolēnu dotos uzdevumus izdodas izpildīt, jo daži pārāk tālu atvirza no maršruta, daži ir arī nepaveicami.

Bet apzīmējums “brīvskolotāji” radies pēc Āfrikas ekspedīcijas. Sils norāda, ka abiem ar kolēģi Andžu Ūbeli bijis skaidrs - ja grib šo iniciatīvu turpināt, tā ir kaut kā jānosauc. Ceļotāji devušies pie skolēniem, kas bija iesūtījuši uzdevumus, un visās 13 skolās cienāti ar brīvpusdienām. “Izdomājām – brīvskolotāji – strādā par vēdera tiesu,” smej Sīlis.

Šis ceļojums "2 Rati 2 Kontinenti" ir triloģijas noslēguma daļa iepriekš notikušajām moto ekspedīcijām "2 Rati 2 Ragi" un "2 Rati 2 Amerikas".

Nākotnē Sils domā, ka varētu pulcēt kopā visus Latvijas ceļotājus, kas pabijuši visos kontinentos, izņemot Antarktīdu. Tā varētu būt latviešu ceļotāju kopīga ekspedīcija uz šo kontinentu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt