Pilsoniskās līdzdalības problēmas karikatūrās: «Vietas aizņemtas»

 Pilsoniskās līdzdalības un iedzīvotāju iesaistīšanas jomā Latvijā aizvien pastāv problēmas, uz kurām domnīca "Providus" piedāvā paskatīties arī caur karikatūrām.

"Kāds ir publiskas apspriešanas mērķis? Uzklausīt ikvienu iedzīvotāju, dažādas interešu grupas un dot iespēju visiem izteikt savu viedokli. Ko darīt, ja kāds vēlas sabotēt dažādu viedokļu izteikšanu? Vienkārši! Uz sapulci jāuzaicina viena noteikta viedokļa pārstāvji, viņiem jāaizņem pēc iespējas visas sēdvietas. Vēlams arī izskatīties draudīgiem un runāt, izmantojot sarežģītu valodu un terminus. Tad aktīvie iedzīvotāji netiks pie vārda.

Bet tas nav risinājums, kā veidot iekļaujošu, dažādiem iedzīvotājiem draudzīgu pilsētu vai novadu. Organizēsim tādas tikšanās, kurā mēs varam uzzināt, ko vēlas iedzīvotāji, kāds ir viņu redzējums vai priekšlikums!" norāda “Sabiedrības par atklātību – Delna” direktore Inese Tauriņa."

Karikatūras izstrādājusi domnīca "Providus" Aktīvo iedzīvotāju fonda projekta "Ilgtermiņa risinājumi sekmīgākām konsultācijām ar sabiedrību" ietvaros.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Komiksi un karikatūras

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti