Latvijas Radio mobilā lietotne tagad pieejama izmantošanai arī automašīnās

Lai nodrošinātu ērtu un mediju patēriņa paradumiem atbilstošu satura pieejamību, Latvijas Radio mobilā lietotne turpmāk būs pieejama arī izmantošanai automašīnās. Jau šobrīd "Android Auto" un "Apple CarPlay" lietotājiem ir iespēja automašīnās klausīties visu sabiedriskā radio saturu: ziņas, podkāstus, mūziku un izklaidi gan tiešsaistē, gan pēc pieprasījuma, informēja Latvijas Radio.

Latvijas Radio valdes locekle programmu un pakalpojumu attīstības jautājumos Ieva Aile norādīja: "Automašīnas ir galvenā radio klausīšanās vieta daudzās Eiropas valstīs, un radio pārliecinoši ir braucamlaika vadošais audio saturs. Tāpēc mūsdienīgam medijam ir jāspēj piedāvāt ērtus un jēgpilnus veidus, kā piekļūt podkāstiem, raidījumiem, tematiskai mūzikai, raidlugai vai tiešraidei ar viedierīču starpniecību. Satura patērēšanas paradumi būtiski mainās – cilvēki aizvien vairāk klausās to, ko vēlas, nevis to, kas skan. Klausītāji grib abas lietas – gan radio, gan izvēles iespējas. Tāpēc liels prieks, ka caur Latvijas Radio lietotnes pielāgošanu "Android Auto" un "Apple CarPlay" esam krietnu soli tuvāk saviem klausītājiem."

Latvijas Radio mobilā lietotne piedāvā jebkurā klausītājam ērtā laikā uzzināt, kas ir aktuāls, klausīties savus iemīļotākos raidierakstus, raidījumus un interneta radio kanālus. Tāpat var klausīties arī iepriekš mobilajā ierīcē izveidoto atskaņošanas sarakstu un telefonā lejupielādēto saturu.

Izstrādājot Latvijas Radio mobilo lietotni un tās papildinājumus lietošanai automašīnās, bija svarīgi, lai tā būtu maksimāli ērta, kā arī nodrošinātu veiksmīgu informatīvā un izklaides satura pieejamību. Lai piesaistītu auditorijas uzmanību un vēlmi lietot automašīnās Latvijas Radio mobilo lietotni, no 30. maija mēneša garumā norisinās akcija, kurā var laimēt vērtīgas balvas – dāvanu kartes 50 eiro vērtībā degvielas uzpildes stacijās, kā arī drošas braukšanas apmācību. Plašāku informāciju par akciju var uzzināt šeit, informēja radio.

Lai izmantotu Latvijas Radio lietotni automašīnā, "iPhone" lietotājiem nepieciešama iOS 15.2 vai jaunāka operētājsistēmas versija, bet "Android" operētājsistēmas telefonu lietotājiem nepieciešama 8.0 vai jaunāka versija.

Lai aktivizētu Latvijas Radio mobilo lietotni savā automašīnā, ar USB vadu nepieciešams pievienot viedtālruni savai automašīnai un jāseko norādēm ekrānos – Latvijas Radio lietotne parādīsies displejā. Daļu automašīnu un telefonu var savienot bezvadu režīmā. Lai to izdarītu, telefonā jāieslēdz "Bluetooth", Wi-Fi un atrašanās vietas noteikšanas funkcija. Lai uzzinātu, vai lietotnes auto ekrānā izmantojamas bezvadu režīmā, jāpārliecinās, vai konkrētā auto ražotājs ieviesis šādu funkciju. 

Par Latvijas Radio

Latvijas Radio ir lielākais programmu producents Latvijā. Radio veido piecas programmas: Latvijas Radio 1 (trešais klausītākais kanāls Latvijā), Latvijas Radio 2 (visklausītākā radiostacija Latvijā), Latvijas Radio 3 – "Klasika" (vienīgais klasiskās mūzikas kanāls Latvijā), Latvijas Radio 4 – "Doma laukums" (kanāls mazākumtautību valodās), jauniešu multimediālā platforma Latvijas Radio 5 – "Pieci.lv". Tāpat Latvijas Radio retranslē Latvijas Radio 6 – NABA. Latvijas Radio saturs pēc pieprasījuma pieejams arī podkāstu straumēšanas vietnēs un Latvijas Radio mobilajā lietotnē. Latvijas Radio kanāli joprojām ir tirgus līderis un nedēļā sasniedz vairāk nekā 730 tūkstošus klausītāju jeb aptuveni 48% iedzīvotāju vecumā no 16 līdz 74 gadiem, liecina "Kantar" auditorijas pētījuma dati par 2022. gada rudens un 2023. gada ziemas periodu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti