Gulbis nepabeidz pirmās kārtas spēli ASV atklātajā tenisa čempionātā

Latvijas spēcīgākais tenisists Ernests Gulbis ASV atklātajā čempionātā otrdien izstājās pirmajā kārtā, spēli pret britu Aljažu Bedeni atsakoties turpināt trešā seta vidū. Arī pērn Gulbis Ņujorkā izstājās, spēli nepabeidzot savainojuma dēļ.

Bedene bija vadībā ar 3-6, 6-4, 3-0, kad Latvijas tenisists no cīņas turpināšanas atteicās. Gulbja izstāšanās iemesls uzreiz nebija zināms, taču visticamākais iemesls ir savainojums.

Uzvarējis pirmajā setā, Gulbis otrajā setā izvirzījās vadībā ar 2-0, taču Bedene panāca izlīdzinājumu. Seta galotnē Bedene uzvarēja pēdējos divos geimos un turpināja ar vēl trim punktiem pēc kārtas trešajā setā.

Šogad četros "Grand Slam" turnīros Gulbis piecās spēlēs guva tikai vienu uzvaru, maijā tiekot tālāk par pirmo kārtu Francijas atklātajā čempionātā. Savukārt Austrālijas atklātajā čempionātā un Vimbldonā Gulbis tāpat kā Ņujorkā izstājās pirmajā kārtā.

"US Open" Gulbis spēlēja devīto reizi, taču labākais panākums viņam arvien ir debijas reizē 2007.gadā sasniegtais astotdaļfināls. Pērn Gulbis Ņujorkā tika līdz otrajai kārtai, kur arī savainojuma ietekmētā piecu setu cīņā piekāpās savam ierastajam treniņu biedram austrietim Dominikam Tīmam.

Gulbis ar savu vienaudzi 26 gadus veco Bedeni iepriekš nebija ticies. Tenisa profesionāļu asociācijas (ATP) rangā Gulbis šonedēļ ierindots 67.vietā, bet Slovēnijā dzimušais Bedene sasniedza 57. pozīciju.

Augusta vidū Gulbis Monreālas "Masters" turnīrā sasniedza ceturtdaļfinālu, kur piekāpās pasaules ranga līderim serbam Novakam Džokovičam, taču turpinājumā pirmajā kārtā zaudēja gan "Challenger" sērijas turnīrā Vankūverā, gan Tenisa profesionāļu asociācijas (ATP) turnīrā Vinstonseilemā.

Jau vēstīts, ka sieviešu konkurencē debijā "US Open" pamatturnīrā Jeļena Ostapenko otrdien pirmajā kārtā trijos setos uzvarēja vācieti Anniku Beku. Vēl viena Latvijas tenisiste Anastasija Sevastova izstājās jau pirmajā kvalifikācijas kārtā.