Tenisiste Ostapenko ar uzvaru debitē «US Open» pamatturnīrā

Latvijas tenisiste Jeļena Ostapenko debijā ASV atklātā tenisa čempionāta pamatturnīrā otrdien Ņujorkā pirmajā kārtā smagā trīs setu cīņā ar 6-4, 1-6, 6-4 uzvarēja vācieti Anniku Beku, liecina rīkotāju informācija.

(papildināts ar Jeļenas Ostapenko nākamo pretinieci)
Iepriekš kvalifikācijā spēlējusī Ostapenko ar iekļūšanu otrajā kārtā nodrošināja 110 punktus pasaules rangā, kas viņai varētu pirmoreiz karjerā nodrošināt vietu reitinga pirmajā simtā. Otrajā kārtā Ostapenko pretiniece būs Itālijas tenisiste Sāras Erani, kura pasaules rangā ir 16.vietā un ar tādu pašu numuru izlikta gada pēdējā "Grand Slam" turnīrā.

Ostapenko spoži sāka spēli, ar diviem pretinieces servē gūtiem punktiem panākot 3-0 pārsvaru. Beka gan vienu punktu nekavējoties ar breiku atguva un seta turpinājums bija spraigāks. Ostapenko priekšpēdējā geimā vācietes servē nerealizēja divas setbumbas, tomēr seta noslēgumā spēja savā servē panākt 6-4.

Toties cīņas turpinājumā dominēja Beka, iegūstot 3-0 pārsvaru un otrajā setā ļaujot Latvijas tenisistei uzvarēt tikai vienā geimā. Sīva cīkstēšanās atsākās trešajā setā, kura sākumā abas sāncenses krāja punktus pretinieces servē. Seta vidū pēc neizšķirta 3-3 Ostapenko vēlreiz zaudēja punktu savā servē, tomēr spēja panākt izlīdzinājumu un pēdējā geimā pretinieces servē nodrošināja uzvaru.

Ostapenko Sieviešu tenisa asociācijas (WTA) rangā šonedēļ ir 114.vietā, savukārt 21 gadu vecā Beka sasniegusi 62. pozīciju. Abas tenisistes līdz šim vienīgo reizi tikās jūlija sākumā Starptautiskās Tenisa federācijas (ITF) sērijas turnīrā Francijā, kur trijos setos pārāka bija Ostapenko.

Beka vietu "US Open" pamatturnīrā nodrošināja ar vietu rangā, turpretim 18 gadus vecā Ostapenko cīnījās kvalifikācijā, kur guva trīs uzvaras. Kvalifikācijā ar 11. numuru izliktā Ostapenko uzvarēja japānieti Hiroko Kuvatu (WTA 223.), Izraēlas tenisisti Jūliju Gluško (158.) un amerikānieti Katerinu Belisu (161.).

Gada pēdējā "Grand Slam" turnīrā Latviju sieviešu konkurencē kvalifikācijā pārstāvēja arī Anastasija Sevastova, kura izstājās pirmajā kārtā pēc zaudējuma grieķietei Marijai Sakari.

Ostapenko pirmo reizi karjerā spēlē "US Open", kur trijās sezonās iepriekš karjerā spēlēja Sevastova. "Grand Slam" līmeņa turnīra pamatsacensībās Ostapenko ar rīkotāju īpašo ielūgumu spēlēja šogad Vimbldonā, kur tika līdz otrajai kārtai.

Ernests Gulbis vīriešu vienspēļu turnīrā otrdien pirmajā kārtā tiekas ar britu Aljažu Bedeni.