Gulbis Francijas atklāto čempionātu noslēdz ar zaudējumu pusfinālā Džokovičam

Ernests Gulbis karjerā pirmajā "Grand Slam" līmeņa turnīra pusfinālā piektdien Francijas atklātajā čempionātā četros setos ar 3-6, 3-6, 6-3, 3-6 zaudēja pasaules ranga vicelīderim Novakam Džokovičam. Iekļūšana turnīra četru spēcīgāko spēlētāju vidū Gulbim nodrošināja 720 reitinga punktu, kas viņam pirmdien ļaus sasniegt 10. vietu pasaules rangā.

Francijas atklātā čempionāta otrs finālists būs pasaules ranga līderis spānis Rafaels Nadals, kurš ar 6-3, 6-2, 6-1 uzvarēja Vimbldonas čempionu britu Endiju Mareju.

Gulbim pēc zaudētajiem pirmajiem diviem setiem izdevās saasināt cīņu, tomēr pieredzējušā Džokoviča stabilitāte palīdzēja Serbijas tenisistam galotnē nodrošināt dalību finālā. Džokovičs "Grand Slam" turnīra pusfinālā spēlēja karjerā 22. reizi un iekļuva 13.finālā, kur pretendēs pirmoreiz kļūt par Francijas atklātā čempionāta uzvarētāju.

Cīņā par vietu finālā Gulbis pieļāva 44 nepiespiestas kļūdas, turpretim Džokovičs - 25 kļūdas. Turklāt Gulbis no septiņām iespējām gūt punktu pretinieka servē izmantoja tikai divas, sarežģījot sev izredzes pacīnīties par uzvaru.

Džokovičs retāk kļūdījās un pirmā seta vidū ar Gulbja servē gūtu punktu izvirzījās vadībā 3-2. Vēl viena lauzta pretinieka serve pēdējā geimā ļāva Džokovičam pirmo setu noslēgt itin pārliecinoši. Līdzvērtīga spēkošanās turpinājās līdz otrā seta vidum, kad Džokovičs pēc Gulbja kļūdām spēja lauzt sāncenša servi, panākot 5-3 un nākamajā geimā nodrošinot uzvaru arī setā.

Pēc analoģiska scenārija risinājās trešais sets, tikai abi spēlētāji bija pretējās lomās. Gulbis astotajā geimā ar teicamu sitienu pa līniju izmantoja pirmo no divām breikbumbām un panāca 5-3 pārsvaru. Lai gan Gulbis dažbrīd acīmredzami izjuta diskomfortu mugurā, tas viņam neliedza savā servē noslēgt trešo setu ar uzvaru.

Savukārt pēdējā setā Gulbis atguvās pēc nonākšanas zaudētājos ar 0-2 un rezultātu līdzsvaroja, bet Džokovičs uz savas serves zaudēšanu reaģēja ar raketes salaušanu. Tomēr serba nosacītais vājuma brīdis nebija garš, un abi tenisisti turpināja krāt punktus savā servē, līdz Gulbis zaudēja priekšpēdējo geimu, kurā bija ieguvis 30-0 pārsvaru. Džokovičs servēja par uzvaru spēlē un pretiniekam izredzes neatstāja.

Parīzē Gulbis nodrošināja arī karjerā lielāko naudas balvu - 412 500 eiro no 24 miljonu eiro balvu fonda.

Šeit varat iepazīties ar spēles teksta tiešraides arhīvu.