Sekundes simtdaļa šķir Priedulēnu no pirmā pjedestāla Pasaules kausa izcīņā

Leldei Priedulēnai ar diviem labi aizvadītiem braucieniem piektdien Kēnigszē trasē, Vācijā, pietrūka, cik maz vien iespējams, lai pirmo reizi karjerā pakāptos uz goda pjedestāla Pasaules kausa izcīņā. Sezonā pēdējā posmā Latvijas skeletoniste bija ceturtā ar vienu lieku sekundes simtdaļu aiz laureātu trijnieka, liecina organizatoru informācija.

Divu braucienu summā pārliecinoši ātrākā bija Pasaules kausa sezonas uzvarētāja Tina Hermane, kura finišēja pēc minūtes un 43,21 sekundes. Otro vietu ieguva vēl viena vāciete Žaklīne Lellinga, no savas tautietes atpaliekot 0,37 sekundes.

Pēc pirmā brauciena Priedulēna ieņēma 4.vietu, no līderes Hermanes atpaliekot 0,46 sekundes. Savukārt trešās vietas īpašniecei šveicietei Marinai Žilardoni latviete tobrīd zaudēja 0,13 sekundes un saglabāja izredzes pacīnīties par godalgu. Otrajā braucienā Priedulēna bija ātrāka par Žilardoni, tomēr Šveices sportiste summā noturēja 0,01 sekundes pārsvaru. No uzvarētājas Žilardoni atpalika 0,87 sekundes.

Latvijas skeletonistu treneris Dainis Dukurs telefonsarunā Latvijas Televīzijā atzina, ka sportā visiem jāiziet caur šādiem pārbaudījumiem, kad viena sekundes simtdaļa šķir no medaļām. "Labākie ieņēma pirmās trīs vietas, mēs izcīnījām 4.vietu. Labs sezonas noslēgums Leldei," sacīja Dukurs, kurš latvietes rezultātu neuztver kā zaudējumu.

Pasaules kausa kopvērtējumā Priedulēna sezonu pabeidza 13.vietā, taču posmos Ziemeļamerikā Latvijas sportiste nestartēja.

Vēl viens posms Kēnigszē risinājās pērn decembrī, kad 22 gadus vecā Priedulēna arī bija ceturtā un sasniedza karjerā labāko rezultātu Pasaules kausa sacensībās, turklāt no trešās vietas viņu cīņā ar Žilardoni šķīra tikai 0,04 sekundes.

Šosezon Priedulēna arī kļuva par pasaules junioru čempioni, bet pieaugušo konkurencē viņa pasaules čempionātā ieguva 12.vietu. Līdz 2015./2016.gada sezonai Priedulēnai labākais sasniegums Pasaules kausa sacensībās bija 12.vieta.

Skeletonisti vīriešu konkurencē startēs sestdien, kad Martinam Dukuram praktiski ar finiša sasniegšanu pietiktu uzvaras nodrošināšanai sezonas kopvērtējumā.

Sestdien startēs arī bobsleja divnieki, savukārt sezonas noslēgumā svētdien brauks četrinieki. Visas sacensības tiešraidē varēs redzēt LTV7.