Pirmā mājas spēlē 2018.gada Pasaules kausa kvalifikācijas turnīrā Latvijas futbola valstsvienība piektdien "Skonto" stadionā ar 0:2 piekāpās Fēru salu izlasei, kas racionāli izmantoja savas iespējas un vēlreiz apliecināja, ka arī dažu desmitu tūkstošu iedzīvotāju teritorijā ziemeļnieki var izveidot Eiropas klases komandu.

Vēl līdz pirmā puslaika vidum nonākušiem zaudētājos, Latvijas futbolistiem neizdevās izmantot pāris labas iespējas un panākt izlīdzinājumu, turklāt otrā puslaika vidū viesi ar otro vārtu guvumu nostiprinājās vadībā.

Fēru salu futbolisti ātri iejutās spēlē un radīja vairāk draudu Andra Vaņina sargātajiem vārtiem. Viesi aktīvāk uzbruka un likumsakarīgi atklāja rezultātu, kad 19.minūtē Ragnars Natestads precīzi sita no soda laukuma vidus un neveiksmīgi nospēlēja Vaņins.

Laukuma saimniekiem pirmajā puslaikā tikai pāris epizodēs izdevās apdraudēt Fēru salu izlases vārtus. Pēc Gļeba Kļuškina sitiena bumba 29.minūtē trāpīja pa vārtu stabu.

Savukārt īsi pirms pārtraukuma Valērijs Šabala ar galvu sita nedaudz virs vārtu pārliktņa.

Likumsakarīgs bija viesu otrais vārtu guvums, izmantojot Latvijas izlases kļūdu laukuma vidusdaļā. Trijatā izraujoties pretuzbrukumā pret diviem aizsargiem, Fēru salu triecienu ar aukstasinīgu sitienu garām vārtsargam 70.minūtē noslēdza Joans Edmundsons.

Mājiniekiem vēl viena iespēja bija 83.minūtē, tomēr no ērtas pozīcijas soda laukumā Artūrs Zjuzins bumbu raidīja tālu garām vārtiem.

Latvijas valstsvienībā debitēja Vladislavs Gutkovskis un otrā puslaika vidū pirmoreiz kopš 2010.gada nacionālās izlases sastāvā laukumā devās Ģirts Karlsons, tomēr uzbrukumā laukuma saimniekiem jaudas pietrūka visā mača gaitā. Spēlētāju savainojumu dēļ Latvijas izlasei bija jāiztiek bez četriem potenciālajiem līderiem Artjoma Rudņeva, Aleksandra Cauņas, Kaspara Dubras un Denisa Rakela.

Pirms spēles sākuma ar klusuma brīdi godināja aizsaulē aizgājušo sporta žurnālistu Arturu Vaideru.

Pasaules kausa kvalifikāciju Latvijas futbolisti septembra sākumā sāka ar smagu uzvaru viesos 1:0 pret Andoru, bet Fēru salas mājās cīnījās neizšķirti 0:0 ar Eiropas čempionāta finālturnīrā sevi labi parādījušo Ungāriju un bija tuvu uzvarai.

Nākamo spēli Latvijas izlase aizvadīs pirmdien Rīgā pret Ungāriju, kas piektdien mājās ar 2:3 piekāpās šveiciešiem. Savukārt Andoras izlase ar 0:6 izbraukumā kapitulēja Eiropas čempioniem portugāļiem.

No kvalifikācijas uz finālturnīru tiks deviņu Eiropas grupu uzvarētāji, bet astoņas labākās otro vietu ieguvējas izslēgšanas spēlēs noskaidros vēl četras finālturnīra dalībnieces. 2018.gada Pasaules kausa izcīņas finālturnīrs notiks 11 Krievijas pilsētās. Ieskaitot turnīra mājinieci, kas finālposmam kvalificējusies automātiski, Pasaules kausa izcīņā piedalīsies 14 komandas no Eiropas. Kvalifikācija noslēgsies 2017.gada novembrī, savukārt finālturnīrs Krievijā risināsies 2018.gadā no 14.jūnija līdz 15.jūlijam.