Favorīti čehi cīņas izskaņā izglābjas un gūst neizšķirtu pret Latvijas futbolistiem

Latvijas futbola valstsvienība sestdien Prāgā cīnījās neizšķirti 1:1 ar grupas līderi Čehiju, kas tikai pamatlaika beigās izglābās no zaudējuma 2016.gada Eiropas čempionāta (EČ) kvalifikācijas turnīra spēlē. Teritoriāls pārsvars gandrīz visu spēli bija Čehijas valstsvienībai, tomēr Latvijas izlasei spēles organizācija ļāva noturēties pret pretiniekiem, kuri iepriekš grupā bija guvuši uzvaras visās spēlēs.

(papildināts ar Nīderlandes neizšķirtu pret Turciju)
Vārtus Latvijai pēc nospēlētas pusstundas guva Aleksejs Višņakovs, turpretim laukuma saimnieki 90. minūtē ilgstošu spiedienu vainagoja ar Vāclava Pilārža sitienu, kas ļāva mājiniekiem panākt neizšķirtu. Cīņas izskaņā Čehijai vēl bija iespējas gūt uzvaras vārtus, tomēr cerība uz trim punktiem arī mājiniekiem nepiepildījās.

Latvijas futbolistiem bija pirmā labā iespēja atklāt rezultātu, kad 3. minūtē pēc stūra sitiena ar galvu sita Kaspars Gorkšs, taču bumba lidoja garām vārtu tālajam stūrim. Bumbu lielākoties kontrolēja čehi tuvu viesu soda laukumam, tomēr saasināt situāciju pie Andra Vaņina sargātajiem vārtiem spēja reti. Bīstamāks bija Ladislava Krejči patāls sitiens, pēc kura bumba aizgriezās garām vārtu augšējam stūrim.

Viesi paļāvās uz pretuzbrukumiem, un Latvijas izlases galvenā trenera Mariana Pahara noteiktā taktika bija rezultatīva. Višņakovs pēc Artūra Zjuzina tālas piespēles garā skrējienā izrāvās viens pret Petru Čehu un pārspēja Čehijas vārtsargu ar precīzu sitienu tālajā apakšējā stūrī. Līdz puslaika beigām pēc stūra sitiena varēja izcelties arī Kaspars Dubra, taču soda laukumā palaida garām bumbu.

Latvijas vārtos pēc savainojuma sadziedēšanas atgriezušais Vaņins darbojās pārliecinoši, un čehu tiešu apdraudējumu nebija daudz. Tomēr laukuma saimnieku darbība uzbrukumā pēc pārtraukuma kļuva arvien agresīvāka un 60. minūtē pēc Vaclava Prohazkas sitiena bumba gala līniju šķērsoja cieši gar vārtu stabu. Retā pretuzbrukumā labs sitiens izdevās Denisam Rakelam, taču Čehs aizsniedzās līdz bumbai vārtu augšējā stūrī.

Noturoties aizsardzībā, Latvijas izlase bija tuvu pārsvara divkāršošanai 87. minūtē, kad Valērijs Šabala raidīja bumbu pāri no vārtiem iznākušajam Čeham, taču bumba gar vārtu stabu aizripoja nepareizajā pusē. Savukārt 90. minūtē Vaņina atvairītā bumba palika soda laukumā, kur pirmais pie tās piesteidzās Pilāržs.

Latvijas izlasei piecās spēlēs ir trīs neizšķirti, jo iepriekš punkti tika dalīti arī ar Kazahstānu (0:0) un Turciju (1:1), bet zaudējumi tika piedzīvoti pret Islandi (0:3) un Nīderlandi (0:6).

Pārējās A grupas spēlēs sestdien Islande viesos ar 3:0 uzveica Kazahstānu, bet Nīderlandes izlase mājās kompensācijas laikā panāca neizšķirtu 1:1 pret Turciju. Grupas līderi arvien ir čehi, kas par vienu punktu apsteidz Islandi, savukārt Latvijas izlase ar trim punktiem ieņem 5.vietu sešu komandu konkurencē.

No Prāgas Latvijas futbolisti dosies uz Ļvovu, kur otrdien aizvadīs pārbaudes spēli pret Ukrainu. Nākamā spēle Eiropas čempionāta kvalifikācijā Latvijai būs 12.jūnijā mājās pret Nīderlandi.