Linards Kalniņš

raidījuma “Dziesmusvētku tīklos” vadītājs, datu zinātnieks, JVLMA docētājs, kormūzikas un rokmūzikas entuziasts

Apskatīt autora rakstus: Latviski

Ārpus ētera
Raidieraksts «LSMnīca». «Dziesmusvētku tīklos» iegūtās atziņas
Raidieraksts «LSMnīca». «Dziesmusvētku tīklos» iegūtās atziņas
Kā dati var palīdzēt dziesmu un deju svētku izvērtēšanā un nākamo svētku plānošanā? Kā vēl iespējams nokļūt svētku epicentrā, neesot dalībniekam? Kādas vērtīgas atziņas un idejas iegūtas raidījuma "Dziesmusvētku tīklos" abās sezonās? Vai dziesmu svētkus nepieciešams nošķirt no deju svētkiem? Kas apmeklē amatiermākslas kolektīvu pasākumus? Par šiem un vēl citiem jautājumiem klausieties dziesmu svētku pētniecības raidierakstā "Dziesmusvētku tīklos" speciāli "LSMnīcai".
Raidieraksts «LSMnīca». «Dziesmusvētku tīklos» – dziesmu svētku norises gaidas
Raidieraksts «LSMnīca». «Dziesmusvētku tīklos» – dziesmu svētku norises gaidas
Kādi infrastruktūras uzlabojumi būtu nepieciešami "Sidraba birzs" estrādē? Kā nodot koncerta māksliniecisko ideju un stāstu dalībniekiem un apmeklētajiem ar īpašām vajadzībām? Kā nonākt līdz lielo svētku koncertu režijas idejām? Kāpēc dziesmu un deju svētkos dejotāju kļūst vairāk nekā koristu? Kāda ir dziesmas, valsts himnas galvenā sūtība – funkcija dziesmu svētkos? Par šiem un vēl citiem jautājumiem klausieties dziesmu svētku pētniecības raidierakstā "Dziesmusvētku tīklos" speciāli "LSMnīcai".
Raidieraksts «LSMnīca». «Dziesmusvētku tīklos» – dziesmu svētku vēstneši un iesaiņojums
Raidieraksts «LSMnīca». «Dziesmusvētku tīklos» – dziesmu svētku vēstneši un iesaiņojums
Vai dziesmu un deju svētkus vajag reklamēt un kā? Kas tiek uztverts kā dziesmu un deju svētku svētuma aizskaršana? Kas aicina, nevis atgrūž cilvēkus pievienoties dziedātpriekam? Kam pieder dziesmu un deju svētki? Vai māksliniecisku kļūdu pieļaušana un jaunu ideju ieviešana var apdraudēt svētku izdošanos? Kā cieņpilni attiekties pret svētku dalībniekiem un apmeklētājiem? Par šo un vēl klausieties dziesmu svētku pētniecības raidierakstā "Dziesmusvētku tīklos" speciāli "LSMnīcai".
Raidieraksts «LSMnīca». «Dziesmusvētku tīklos» – Latvijas ārzemnieku līdzdalība un amatiermākslas il...
Raidieraksts «LSMnīca». «Dziesmusvētku tīklos» – Latvijas ārzemnieku līdzdalība un amatiermākslas ilgtspēja
Par tendenci idealizēt dziesmu svētku komponistus un diriģentus, par kordziedāšanas prieku un būtību, par Rīgas Projektu kora un Latviešu kora ārzemniekiem misiju un dažādiem līdzās pastāvēt spējīgiem kordziedāšanas modeļiem, par svētku pieejamību cittautiešiem-ārzemniekiem, par svētku pieejamību tūristiem, par mūzikas konkursiem un koru skatēm, par svētku procesu caurspīdīgumu, par sadziedāšanos kā atsevišķu dziesmu svētku daļu, par dziesmu svētkiem kā projektu un vēl – dziesmu svētku pētniecības raidierakstā "Dziesmusvētku tīklos" speciāli "LSMnīcai".
Raidieraksts «LSMnīca». «Dziesmusvētku tīklos» – Dziesmu svētku vēstures mācības šodien un rīt
Raidieraksts «LSMnīca». «Dziesmusvētku tīklos» – Dziesmu svētku vēstures mācības šodien un rīt
Vai dziesmu svētki ir izklaides žanrs? Cik liela loma tajos ir tautasdziesmai? Kas ir sākotnējā dziesmu svētku identitāte un kas raksturīgs katram dziesmu svētku vēsturiskajam posmam? Ar ko mūsu svētki atšķiras no vācbaltiešu un igauņu? Cik plašam būtu jābūt dziesmu svētku koncertu repertuāram? Vai dziesmu un deju svētku organizēšana nav jānošķir, un kā vēsture mums var palīdzēt pieņemt labākus lēmumus šodien? Speciāli sabiedrisko mediju portāla podkāstam "LSMnīca" tapis jauns dziesmu svētku pētniecības raidieraksta "Dziesmusvētku tīklos" cikls.

Vairāk

Svarīgākais šobrīd