Sadaļas Sadaļas
Ārpus ētera / Spēles
Politiskie spēki «Aizliegtā paņēmiena» sacensībās mēģina tikt pie Rīgas atslēgām
Latvijas Televīzijas raidījums “Aizliegtais paņēmiens” piedāvā nevis tikai klausīties politisko spēku solījumos, kas būs vai nebūs Rīgā, bet iepazīt partijas, to komandas un cilvēkus no citas puses. Īpašā vēlēšanu projektā – sacensības "Rīgas vēlēšanu svētki" – iespējams ieraudzīt, kā politisko spēku pārstāvji spēj strādāt komandā, kādas ir viņu labās īpašības vai – arī gluži pretēji – kādi ir viņu trūkumi.
Vēstures tests: cik daudz zini par Latvijas–Krievijas miera līgumu?
1920. gada 11. augustā Latvija un Padomju Krievija noslēdza miera līgumu – vienu no nozīmīgākajiem notikumiem jaundibinātās Latvijas Republikas vēsturē. Tas pavēra ceļu mūsu valsts starptautiskajai atzīšanai, un ar to noslēdzās Brīvības cīņas. Joprojām daudziem šis vēstures posms ir maz zināms. Bet varbūt mēs kļūdāmies? Pārbaudiet savas zināšanas ar testa palīdzību!
«Aizliegtais paņēmiens» testē partijas pirms Rīgas vēlēšanām: Kā spēj strādāt komandā, kādi trūkumi?
Līdz Rīgas domes ārkārtas vēlēšanām atlikušas mazāk nekā divas nedēļas. Šajā laikā būs daudz interviju, diskusiju, partijas tiekas ar vēlētājiem un kā vienmēr – sola un solīs visādus labumus, kas varbūt īstenosies, bet varbūt ne. Bet Latvijas Televīzijas raidījums “Aizliegtais paņēmiens” vēlējās ieraudzīt politisko spēku pārstāvjus pavisam citā gaismā – kā viņi spēj strādāt komandā, kādas ir viņu labās īpašības, vai arī gluži pretēji – kādi ir viņu trūkumi.
Tests: Novadu reforma faktos un skaitļos
500 dienas – aptuveni tik daudz laika vajadzēja, lai ideju par administratīvi teritoriālo reformu pārvērstu Saeimas apstiprinātā kartē. Vai zini, kādi lēmumi pa šo laiku tika pieņemti un kādas izmaiņas sagaidāmas? Pārbaudi savas zināšanas par novadu reformu!
TESTS: Latvijas himnai – 100. Cik daudz tu zini par tās vēsturi?
Pirms simt gadiem 1920. gada 7. jūnijā Latvijas Pagaidu valdība izdeva rīkojumu, kas aizliedza necienīgu himnas ''Dievs, svētī Latviju!'' izpildījumu. Līdz ar šo likumu valdība lika pamatu, lai ''Dievs, svētī Latviju!'' kļūtu par oficiālu valsts himnu. Tāpēc šogad jūnijā varam svinēt nozīmīgu gadskārtu mūsu himnai. Tomēr ''Dievs, svētī Latviju!'' ceļš līdz himnas statusam nebija gluds. Un tieši par šo ceļu piedāvājam pārbaudīt jūsu zināšanas šajā testā.
TESTS: Mātes dienas vaļasbrīdim
Svētku svinēšanas vaļasbrīdim esam sagatavojuši nelielu testu par Mātes dienas vēsturi un mātes vārda lietojumu latviešu valodā.
Tests: vai zini, kā Lieldienas drīkst svinēt Covid-19 krīzes laikā?
Ārkārtas situācija attiecas arī uz Lieldienām – vīrusam brīvdienu diemžēl nav. Ar kopēju mērķi apturēt Covid-19 izplatību Latvijā šogad Lieldienas jāsvin un tām jāgatavojas citādi, nekā ierasts. Piedāvājam izpildīt testu, lai ierobežojumi nepārsteigtu nesagatavotus. 
 
Tests: uzzini, cik ļoti tev jāizolējas
Vai zini, kas jāievēro, atrodoties pašizolācijā, karantīnā un izolācijā? Testā atbildes uz biežāk uzdotajiem jautājumiem, ko drīkst, ko nedrīkst un kā rīkoties konkrētās situācijās.
Tests - vai zini pietiekami, lai pārdzīvotu Covid-19?
Ārkārtējās situācijas laikā cilvēkiem ir jāievēro 2 metru distance citam no cita. Daudzos gadījumos vairs nav iespējams noteikt, kur cilvēks inficējies. Ir jāpieņem, ka inficēties var jebkurš no jebkura. Kas šobrīd ir atļauts, lai mēģinātu uzveikt Covid-19 Latvijā? Piedāvājam izpildīt testu un noskaidrot.
Mēris, holēra, tuberkuloze - pārbaudi savas zināšanas par slimību vēsturi Latvijā
Lai gan Covid-19 ir pirmā plaša mēroga epidēmija, kuru lielākā daļa no mums piedzīvo savā mūžā, tā pavisam noteikti nav pirmā Latvijas vēsturē. Gadsimtu gaitā pār Latviju ir gājušas neskaitāmas epidēmijas, atstājot savas pēdas mūsu vēsturē. Pārbaudi savas zināšanas par epidēmijām un slimībām no akmens laikmeta līdz 20. gadsimtam.
Dzīres mēra laikā? Pārbaudi savas zināšanas par mākslu, izklaidi un kultūru kara laikā
Par spīti ieilgušajam karam Latvijas iedzīvotāji pirms 100 gadiem tik un tā atrada veidus, kā bagātināt garu caur mākslu vai slāpēt garlaicību uzdzīvē. Šie centieni tikai vēlreiz apliecina cilvēku spēju saglabāt savu cilvēcību pat visgrūtākajos apstākļos. Lai pietuvotos vēstures noskaņai, piedāvājam pārbaudīt zināšanas vai veiksmi, atbildot uz jautājumiem LSM.lv testā par mākslu, kultūru un izklaidi Pirmā pasaules kara izskaņā un Brīvības cīņu laikā.
Bermonts ir sakauts un svētki nosvinēti, bet vēsture paliek – pārbaudi savas zināšanas par Bermontiādi
Pirms simt gadiem šajās dienās notika pēdējās Latvijas armijas sadursmes ar bēgošajām bermontiešu vienībām. Līdz ar to pilnībā noslēdzās šis Neatkarības kara posms un sākās gatavošanās Latgales atbrīvošanai. Tāpēc, lai gan svētki jau ir nosvinēti un Bermontiādes simtgade pieminēta, piedāvājam iespēju pārbaudīt savas zināšanas par kaujām pret Bermonta armiju.
TESTS: Cik daudz tu zini par seriālu «Rivjēra»?
Seriāls “Rivjēra” straujiem soļiem tuvojas otrās sezonas noslēgumam. Attiecības starp Kliosu ģimeni un Džordžīnu ir nokaitētas līdz baltkvēlei. Pieļautas tik daudzas liktenīgas kļūdas, un tā vien šķiet, ka bagātais un tradīcijām piepildītais Kliosu nams pajuks pa vīlēm, bet Irina pastrādās kaut ko pavisam baisu.
Pārbaudi savas zināšanas par Pāvelu Bermontu, pazīstamāko Latvijas pretinieku Neatkarības karā
1919. gada 8. oktobrī sākās izšķirošās cīņas Latvijas Neatkarības karā jeb tā dēvētā bermontiāde. Šie notikumi ir neatraujami saistīti ar Latvijai naidīgās Rietumkrievijas brīvprātīgo armijas komandieri Pāvelu Bermontu. Bermonta odiozā un avantūriskā personība, kā arī gadu atstatums ir radījis daudzus mītus un nostāstus. Šoreiz piedāvājam iespēju pārbaudīt savas zināšanas par vēsturisko Bermontu.
LSM spēle: Baltijas ceļš skaitļos un faktos
Atzīmējot Baltijas ceļa apaļo jubileju, par tā organizēšanu, izaicinājumiem un grūtībām esam stāstījuši dienām ilgi. Pārbaudi sevi, vai pārzini Baltijas ceļu faktos un skaitļos. 
Pārbaudi savas zināšanas par vēlēšanu vēsturi Latvijā līdz 1919. gadam
1919. gada 19. augustā beidzot tika izsludinātas ilgi gaidītās Latvijas Satversmes sapulces vēlēšanas. Atzīmējot šo notikumu, piedāvājam pārbaudīt savas zināšanas un izspēlēt spēli, atbildot uz jautājumiem par politiskajām partijām un vēlēšanām Latvijā līdz 1919. gada augustam. Vēlam veiksmi!
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt