Izglītības līmenis: Augstākā izglītība

Pilsonība: Latvija

Dzīvesvieta: Ventspils

Kandidāta atbildes Partiju šķirotavā
1 Kādēļ vēlētājam ir jāuztic Jums Latvijas pārstāvniecība Eiropas Parlamentā?
Zaļo un Zemnieku savienība ir nacionāli konservatīvs politiskais spēks, kam ir svarīgi, lai Eiropa būtu vienlīdz gudra, droša un labklājīga ne tikai centrā, bet arī reģionos. Kamēr lielajām dalībvalstīm ir plašas iespējas lietu gaitu ietekmēt sev labvēlīgā gultnē, mūsu izredzes ir pašu rokās, pieredzē un spējā sadarboties. Mana pieredze kā ekonomikas un finanšu ministrei īpaši noderēs darbā ar tādiem jautājumiem kā budžets, enerģētika un konkurētspēja.
2 Ko Jūs gribat paveikt Eiropas Parlamenta deputāta amatā un kā plānojat to panākt?
Budžetā jābūt iekļautām Latvijas interesēm. Līdzekļi jāparedz gan taisnīgiem lauksaimniecības maksājumiem (90% no vidējā ES līmeņa 2026.gadā), gan reģionu attīstībai - jaunām darbavietām, infrastruktūrai, sociālajam atbalstam un ģimenēm ar bērniem. Ēnu ekonomika jāsamazina, paplašinot iespējas izmantot "reverso" PVN, ierobežojot "ātros kredītus", naudas mazgāšanu un nodokļu apiešanu. Kā? Gatavot priekšlikumus, paust viedokli, sadarboties ar sociālajiem partneriem un politiskās grupas izvēle.
3 Kāda, Jūsuprāt, būs ES nākotne nākamajos piecos gados?
Eiropas Parlamenta vēlēšanās jābalso par savas valsts un vienotas Eiropas idejas patriotiem. Stiprai ES ir daudz nelabvēļu starptautiskajā arēnā un arī pašu mājās, tāpēc svarīgi stingri ierobežot nedraudzīgu, autoritāru režīmu kontrolē esošu plašsaziņas līdzekļu, trešo valstu enerģijas monopolistu un citu "maigās varas" ietekmes aģentu darbību. Ja izdosies pretoties populismam un atcerēties vienotas Eiropas izveides ideju, tā nostiprināsies ekonomiski un būs demokrātijas centrs.
Iegūtā izglītības pakāpe Izglītības iestāde Gads Specialitāte
Augstākā Starptautiskā kosmosa universitāte 2013 Profesionālā maģistra grāds uzņēmējdarbības vadībā
Augstākā Juridiskā koledža 2008 Tiesību zinību studiju programma, jurista palīga kvalifikācija
Augstākā Ventspils Augstskola 2007 Profesionālā maģistra grāds tulkošanā un terminoloģijā
Augstākā Ventspils Augstskola 2004 Tulka un tulkotāja profesionālā kvalifikācija
Darbavieta Amats
Latvijas Republikas 13. Saeima Deputāte
Valoda Līmenis
Latviešu Dzimtā
Angļu Brīvi
Franču Pamatprasmes
Vācu Pamatprasmes
Jaunumi