Izglītības līmenis: Augstākā izglītība

Pilsonība: Latvija

Dzīvesvieta: Rīga

1 Kādēļ vēlētājam ir jāuztic Jums Latvijas pārstāvniecība Eiropas Parlamentā?
Labi pārzinu Eiropas Savienības politiku izglītības un zinātnes jomā, kā arī sociālajā un migrācijas jomā. Esmu strādājusi ar Eiropas institūcijām, kad biju starptautiska uzņēmuma konsultante Briselē. Man nav vienaldzīga Eiropas kā vienotu vērtību telpas attīstība, esmu gatava cīnīties par to, lai Eiropas Savienība arī turpmāk varētu uzturēt augstus attīstības, demokrātijas un tiesiskuma standartus.
2 Ko Jūs gribat paveikt Eiropas Parlamenta deputāta amatā un kā plānojat to panākt?
Es iestāšos par lielāku ES atbalstu zinātnei, īpaši dalībvalstīs, kas pašas ar grūtībām attīsta savu zinātnes potenciālu, tai skaitā Latvijā. Es arī gribētu veicināt stingrāku ES nostāju jautājumā par valstīm, kas neievēro ES pamatprincipus - ignorē tiesiskumu un mēģina aizstāt demokrātiju ar autoritārismu. Lai savlaicīgi novērstu autoritārisma draudus, nepieciešami efektīvāki mehānismi, un es plānoju par tiem iestāties Eiropas Parlamentā.
3 Kāda, Jūsuprāt, būs ES nākotne nākamajos piecos gados?
Nākotnē pieaugs autoritārisma draudi un būs nepieciešama stingra nostāja pret autokrātiem pie ES robežām, kā arī pret demokrātijas apdraudējumu dažās dalībvalstīs. Pastiprināsies zinātnes un inovāciju nozīme globālajā konkurencē, tāpēc īpaši svarīgi, lai Eiropa paliek viens no pasaules zinātnes centriem. Turklāt nepieciešams uzlabot visu ES cilvēku prasmes darba tirgū - un īpaši atbalstīt to cilvēku izaugsmi, kas pašlaik jūtas kā globalizācijas zaudētāji.
Iegūtā izglītības pakāpe Izglītības iestāde Gads Specialitāte
Augstākā Kembridžas universitāte 2000 Doktora grāds
Augstākā Centrāleiropas Universitāte 1995 Vēstures maģistrs
Augstākā Latvijas Universitāte 1994 Angļu filoloģijas bakalaurs
Darbavieta Amats
Latvijas Republikas Saeima Saeimas sekretāra biedre
Latvijas Republikas Saeima Deputāte
Kustība Par! Valdes locekle
Biedrība Access Lab Valdes locekle
Valoda Līmenis
Latviešu brīvi
Angļu brīvi
Vācu labi
Franču pamatzināšanas
Jaunumi

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt