Apvienību «Attīstībai/Par!» veidojošo partiju sadarbībā – pauze

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Partiju apvienību "Attīstībai/Par!" veidojošās partijas – "Kustība "Par!"", "Latvijas attīstībai" un partija "Izaugsme" – iepauzē savstarpējo sadarbību, lēmusi apvienības valde. 

"Attīstībai/Par!" komunikācijas vadītājs Edgars Barbaks ziņu portālam LSM.lv skaidroja, ka partiju ceļi nevis šķiras, bet drīzāk ir pauze sadarbībā, jo pašlaik tām nav kopīgas darba platformas. Apvienība bija dibināta darbam parlamentā, bet iekļūšanai 14. Saeimas sastāvā tai pietrūka balsu. Savukārt pašvaldību līmenī partijas startēja ārpus apvienības.

Valsts finansējumu, ko turpinās saņemt apvienība, plānots izmantot katrai partijai patstāvīgai politiskajai darbībai atbilstoši proporcionalitātes principam, par ko tās ir vienojušās.

Paziņojumā medijiem norādīts, ka līdz ar "Attīstībai/Par!" kopīgā darba noslēgumu Saeimā un valdībā to izveidojušās trīs partijas turpinās koordinēt rīcību svarīgāko liberālo un Eiropas vērtību un Latvijas vispārnacionālo interešu aizstāvēšanā. Tās turpinās darboties Eiropas liberālo partiju saimē.

"Izveidot apvienību noteikti bija pareizs lēmums, to redzam pēc paveiktajiem darbiem 13. Saeimā. Realizējām Administratīvi teritoriālo reformu, pārvarējām kovida krīzi un panācām veselības aprūpes nostiprināšanu, laikus nodrošinājām lielāku budžetu aizsardzībai un bijām starp pirmajām valstīm, kas sniedza kritiski svarīgu palīdzību Ukrainai. Šie ir tikai daži no svarīgākajiem darbiem, ko bija iespējams paveikt, pateicoties saliedētam frakcijas un ministriju darbam. Noslēdzoties 13. Saeimas darbam, turpināsim strādāt citos varas līmeņos, katras partijas biedriem izvēloties virzienu un darbus, uz kuriem koncentrēties," paziņojumā norādīja apvienības "Attīstībai/Par!" līdzpriekšsēdētājs Artūrs Toms Plešs.

Decembrī ''Kustība "Par!"'' un "Latvijas attīstībai" savu partiju kongresos lems vairākus būtiskus jautājumus, kas noteiks to nākotnes kursu, ievēlēs jaunas valdes un priekšsēdētājus.

KONTEKSTS:

14. Saeimas vēlēšanas notika 1. oktobrī, un parlamentā kopumā tika ievēlēti septiņi politiskie spēki: "Jaunā Vienotība", Zaļo un Zemnieku savienība, "Apvienotais saraksts",  Nacionālā apvienība, "Stabilitātei!", "Latvija pirmajā vietā" un "Progresīvie".

Savukārt 5% barjeru iekļūšanai parlamentā nepārvarēja vairākas 13. Saeimā pārstāvētās partijas – "Attīstībai/Par!", "Saskaņa" un "Konservatīvie".

Saskaitīti 1055 iecirkņi no 1055

Atjaunots: 03.10. plkst. 10:06

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti