Zolitūdes traģēdijas krimināllietu sāks skatīt decembra sākumā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem un 8 mēnešiem.

Rīgas pilsētas Zemgales priekšpilsētas tiesa apjomīgo Zolitūdes traģēdijas krimināllietu sāks skatīt decembra sākumā, liecina ieraksts Tiesu informācijas sistēmā.

Lietu (Nr. 11511002713) sāks skatīt otrdien, 8.decembrī, plkst.10. Lieta tiks skatīta tiesneša Erlena Ernstsona vadībā, un tas notiks Administratīvās tiesas ēkā Baldones ielā 1A, Rīgā.

Tās priekšsēdētāja Daina Treija atzīst, ka šī būs līdz šim apjomīgākā viņas vadībā izskatāmā lieta. Tās sagatavošanā daudz organizatoriska darba. Piemēram, jāsazinās ar gandrīz 300 cilvēkiem, kuriem ir pienākums vai tiesības būt klāt iztiesāšanā.

Jau ziņots, ka, Zolitūdes traģēdijas lietai nonākot tiesā, to koleģiāli izskatīs trīs tiesneši un rezervē būs vēl ceturtais, lai nodrošinātos, ka apjoma ziņā vērienīgākās lietas izskatīšana noritētu raiti.

Paredzēts, ka Zolitūdes traģēdijas krimināllietas skatīšanu vadīs tiesnesis Ernstsons. Tiesas kolēģijā strādās arī tiesneses Dzintra Zemitāne un Aiga Freimane. Savukārt par ceturto jeb tā dēvēto rezerves tiesnesi nozīmēta Elīna Leitāne. Šie tiesneši tiks atbrīvoti no darbiem citos tiesu procesos, lai pilnībā varētu koncentrēties Zolitūdes lietai.

Tiesa, no divi četriem tiesnešiem - Ernstsons un Zemitāne - bažās par iespējamu interešu konfliktu vēlējās sevi atstatīt no Zolitūdes traģēdijas krimināllietas skatīšanas. Tiesas priekšsēdētāja Daina Treija gan abu atteikšanos atzinusi par nepamatotu un uzdeva turpināt lietas skatīšanu.

Zolitūdes lietā ir 80 sējumi, kas nodoti Rīgas Zemgales priekšpilsētas tiesai. Taču tā kā lietā iesaistīto cilvēku skaits ir tik liels – aptuveni 300, iztiesāšanai nav atbilstošu telpu. Tādēļ nolemts izmantot zāli Administratīvajā rajona tiesā. Tur pirmdien, 12.oktobrī, nogādāti lietiskie pierādījumi.

Zolitūdes traģēdijas krimināllietā ir 263 cietušie, 144 liecinieki, 10 piesaistīti eksperti. Pret piecām  juridiskām personām vērsti piespiedu ietekmēšanas līdzekļi.

Lietā ir deviņi apsūdzētie. Smagākās apsūdzības ir būvinženierim Ivaram Sergetam, būvekspertam Andrim Gulbim, arhitektam Andrim Kalinkam, “RE&RE” būvdarbu vadītājam Staņislavam Kumpiņam un būvuzraugam Mārtiņam Draudiņam gan par būvniecības likumu un normatīvu pārkāpšanu, gan nogalināšanu aiz neuzmanības.

Vēstīts, ka Zolitūdes traģēdijā, kas notika 2013.gada 21.novembrī, dzīvību zaudēja 54 cilvēki.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti