Dienas ziņas

Latvijā ieradušies vairāk nekā 700 ukraiņu

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Buss ziedots, mikroķirurgu brigāde pošas ceļam

Ziedojumos sagādā mikroautobusu un aparatūru Latvijas ķirurgu brigādes ceļam uz Ukrainu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 3 mēnešiem.

Mikroautobuss ir sagādāts un pielādēts pilns gan ar nepieciešamo aparatūru, gan dažādām lietām, kas noder, operējot kara apstākļos. Latvijas mikroķirurgu brigāde gatava doties uz Ukrainu operēt karā cietušos.

Ārsti Olafs Libermanis un Mārtiņš Malzubris lūdza sabiedrības atbalstu, lai pēc iespējas ātrāk varētu doties uz Ukrainu. Ir saziedota gan nauda, gan abu rīcībā nonācis mikroautobuss.

Drīzumā trijatā, jo līdzi dodas arī ārsta palīgs, mediķi dosies uz kara zonu Ukrainā.

To, ka viņus tur gaida, apliecina arī kolēģis Jevgēnijs Čerjonoks no slimnīcas Ukrainā: “Es vakar sazinājos ar abiem kolēģiem no Latvijas, Rīgas – Olafu Libermani un Mārtiņu Malzubri. Olafs ir man ļoti labs draugs. Puiši mums grib sagādāt medicīnas palīdzību. Viņi ir izcili speciālisti mikroķirurģijā. Speciālisti apdegumu un sprādzienu radītu brūču ārstēšanā. Pašlaik notiek pārrunas, un visdrīzāk viņi brauks pie mums palīdzēt mūsu ievainotajiem puišiem.”

Atsaucība domai par braukšanu un operēšanu bija tik liela, ka viena mikroautobusa vietā mediķiem tika piedāvāti piecpadsmit dažādi braucamie. Turklāt kolēģi palīdzēja ar zāļu un pārējo preču sagādi.

Ārsti arī no citām valstīm dodas uz Ukrainu, lai ārstētu karā ievainotos.

KONTEKSTS:

Krievijas prezidents Vladimirs Putins 21. februārī atzina Doneckas un Luhanskas "tautas republiku" neatkarību no Ukrainas. Putins piedraudēja Ukrainai, paužot virkni prasību. Dažas dienas vēlāk - 24. februārī - Putins paziņoja, ka Krievija ir sākusi "militāru operāciju" Ukrainā, un aicināja Ukrainas armiju "nolikt ieročus". 

Krievijas iebrukums Ukrainā izsauca demokrātiskās pasaules vēl lielāku nosodījumu un nākamos sankciju soļus pret Krieviju.

Latvija gatavojas uzņemt 10 000 iespējamo Ukrainas bēgļu. Vēstīts, ka iespējamo Ukrainas bēgļu uzņemšanai Latvijā varētu būt vajadzīgi 34,7 miljoni eiro. Latvijas valstspilsētas ir gatavas uzņemt līdz 6000 Ukrainas bēgļu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti