Panorāma

Astronomi plāno traucēt Krievijai

Panorāma

Panorāma

Divi Latvijas mikroķirurgi pošas uz Ukrainu

Divi Latvijas mikroķirurgi pošas uz Ukrainu; lūdz izlīdzēt ar mikroautobusu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 3 mēnešiem.

Divi Latvijas mikroķirurgi tuvāko dienu laikā cer izbraukt uz Ukrainu, lai dotos palīgā ārstēt civiliedzīvotāju un karavīru ievainojumus. Abu atbalstam šodien saņemts arī 50 tūkstošu eiro liels ziedojums, bet vēl ārsti lūdz izlīdzēt ar transportlīdzekli – mikroautobusu, ja kādam ir tādas iespējas, vēstīja Latvijas Televīzijas raidījums "Panorāma".

Pie Traumatoloģijas slimnīcas šodien plīvo Ukrainas karogs, bet vienā no tās telpām Olafs Libermanis un Mārtiņš Malzubris gatavojas Ukrainu atbalstīt arī praktiski. Viņi dosies operēt karā cietušos.

Mikroķirurgs Olafs Libermanis teica: "Mums ir desmitiem gadu ilgi kontakti, un jābrauc pie tiem, kas vairāk cieš. Mēģināsim uztaisīt Mikroķirurģijas vienību Borispoles hospitālī vai kaut kur citur."

Bet traumatologs ortopēds, mikroķirurgs Mārtiņš Malzubris norādīja: "Mums nav nācies ar katastrofu traumām daudz strādāt, bet mēs redzam, ka varam palīdzēt saviem draugiem ar savām prasmēm. Te ir tas brīdis."

Olafs Libermanis un Mārtiņš Malzubris, mikroķirurgi, dosies uz Ukrainu.
Olafs Libermanis un Mārtiņš Malzubris, mikroķirurgi, dosies uz Ukrainu.

Šodien saņemts arī apjomīgs ziedojums.

"Paldies tiem, kas atbalsta, paldies brīvprātīgajiem, paldies Armandam Garkānam par 50 000 eiro, paldies Ērglim, paldies manai sievai, kas mani pacieš," teica Libermanis.

Atsaucība ir liela, un kolēģi abus atbalsta arī praktiski. Taču joprojām nepieciešamas daudzas lietas un ierīces.

"Mums vajag pārsienamos materiālus, anestētiķus, antibiotikas," atzina ārsti.

Joprojām nav skaidrs arī abu statuss. Proti, kā ārsti apliecinās, kas viņi ir un ko dodas darīt. "Lai precizētu mūsu statusu, mums vajag papīru no Ārstu biedrības, no Veselības ministrijas, ka mēs esam mēs, ka darām humanitāru misiju, uzrakstiet, lūdzu, mums to papīru!" – lūdza Libermanis.

Viņi godīgi atzina, ka ir bail.

"Ir saprātīgas bailes, jā. Tā ir daļa no mūsu darba," teica Malzubris.

Tāpat mediķi lūdz ziedot busiņu, ja kādam ir tādas iespējas. Līdzi tiek ņemtas daudzas lietas, tostarp mikroskops, kas nepieciešams operācijās. Abi jau ir strādājuši kara un pēckara apstākļos, tostarp Ukrainā.

Olafs Libermanis un Mārtiņš Malzubris, mikroķirurgi.
Olafs Libermanis un Mārtiņš Malzubris, mikroķirurgi.

KONTEKSTS:

Krievijas prezidents Vladimirs Putins 21. februārī atzina Doneckas un Luhanskas "tautas republiku" neatkarību no Ukrainas. Putins piedraudēja Ukrainai, pieprasot, lai Ukraina nekavējoties pārtrauc karadarbību pret separātistiem, "pretējā gadījumā visa atbildība par iespējamo asinsizliešanas turpināšanu pilnībā būs uz Ukrainā valdošā režīma sirdsapziņas".

Taču 24. februārī Putins paziņoja, ka Krievija ir sākusi "militāru operāciju" Ukrainā, un aicināja Ukrainas armiju "nolikt ieročus". Tas no demokrātiskās pasaules izsauca vēl lielāku nosodījumu un nākamos sankciju soļus pret Krieviju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti