«Vienotības» Ētikas komisija aicina partijas biedrus «nopietni izvērtēt» savus izteikumus pirms to paušanas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

"Vienotības" Ētikas komisija vienojās aicināt partijas biedrus "nopietni izvērtēt izteikumus pirms publiskas paušanas", kā arī atturēties no publiskiem komentāriem, kas vērsti pret tiesiskumu, demokrātiju un līdz ar to varētu graut partijas tēlu.

Kā norādīts Ētikas komisijas lēmumā, tā nolēma izveidot ētikas kodeksa un komisijas reglamenta pilnveidošanas darbu grupu. Priekšlikumi Ētikas komisijai un valdei jāiesniedz līdz 1.oktobrim.

Kā ziņots, par "Vienotības" Ētikas komisijas vadītāju šodien ievēlēts Didzis Šēnbergs. Līdzšinējā "Vienotības" Ētikas komisijas vadītāja Alma Eihentāle paziņoja par atkāpšanos no šī amata 21.aprīlī saistībā ar lietu par deputāšu Ilzes Viņķeles (V) un Lolitas Čigānes (V) izslēgšanu no partijas. Vēlāk, 6.maijā, Rīgas domes deputāts Valdis Gavars arī atstāja Ētikas komisijas locekļa amatu, iesniedzot rakstveida iesniegumu. Gavara vietā par Ētikas komisijas locekli kļuva Arturs Mekšs. Par izstāšanos no komisijas vakar paziņoja arī Jānis Drengers.

Ētikas komisija turpinās darbu astoņu cilvēku sastāvā līdzšinējo deviņu locekļu vietā. Tās priekšsēdētāja vietnieki ir Gatis Puriņš un Uldis Martinsons, kuri iepriekš atteikušies kandidēt uz priekšsēdētāja amatu, komisijas sekretāre ir Viktorija Anna Graudiņa, tāpat komisijā strādās Šēnbergs, Marija Balcere, Astrīda Harju, Mekšs un Ģirts Ozoliņš.

Kā teikts Ētikas komisijas lēmumā, tās pārstāvji uzskata, ka ir svarīgi turpināt darbu un komisijas atlaišana būtu "klaja likuma un statūtu pārkāpšana".

Iepriekš Ētikas komisija rekomendēja izslēgt no partijas deputāti Viņķeli, savukārt Čigānei rosināja izteikt rājienu un liegt uz gadu ieņemt amatus. Pēc komisijas domām, Viņķele un Čigāne pēdējos gados veic sistemātisku darbību, lai šķeltu partiju. Kā piemēri šādai rīcībai tiek minēta situācija ar Valsts prezidenta ievēlēšanu un valdības veidošanu.

Tāpat tika norādīts, ka Viņķele prezidenta vēlēšanu laikā un premjerministra amata kandidātu izvērtēšanas laikā ir pārkāpusi robežu, kas šķir iekšējo opozīciju no šķeltnieciskuma un varas partijā nepamatotas piesavināšanās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti