Vēl neatjauno dotāciju Rīgai par pārvadājumiem mikroautobusos (precizēts)

Tā kā nav saņemts izmeklējošo iestāžu atzinums par iespējamiem biļešu tirdzniecības pārkāpumiem ''Rīgas mikroautobusu satiksmes'' pārvadājumos, šonedēļ ir nolemts pagaidām neatjaunot 700 000 eiro dotāciju Rīgas domei par cilvēku ar invaliditāti pārvadāšanu.

Precizējums

Precizēts virsraksts. Iegansts dotāciju nesniegšanai ir nevis jaunie pārkāpumi, bet Valsts policijas ierosinātā lieta, kas turpinās.

Autotransporta direkcijas pārstāve Zane Plone norādīja, ka policijas resoriskās pārbaudes rezultāti tiek gaidīti augusta sākumā, kad arī Sabiedriskā transporta padome vērtēs iespēju izmaksāt dotāciju Rīgas domei vai arī nē.

 

Direkcija apkopojusi ziņas par pirmajā pusgadā visā valstī veiktajām pārbaudēm – kopumā šajā laikā veiktas 1156 pārbaudes autobusos un vilcienos, kas ir par 90% vairāk, salīdzinot ar analogu periodu pērn.

No šīm pārbaudēm lielākā daļa veikta reģionālā sabiedriskā transporta pārvadājumos. Pārkāpumi šajos pārvadājumos konstatēti 5,5% gadījumu. Pasažierim biļetes vai nu netiek dotas vispār, vai arī izsniedz biļeti ar tuvāku galamērķi, tādējādi starpību paturot sev. Tāpat nepamatoti tiek dotas nulles vērtības biļetes, par ko pārvadātājs saņem dotācijas no valsts. 

Autotransporta direkcijas pārstāve Zane PloneEdgars Kupčs
  "Mēs redzam, ka lielākā problemātika joprojām ir Pierīgas maršrutos, piemēram, Jūrmalas virzienā, tāpat arī Rīga-Baldone, Rīga-Upeslejas, Rīga-Olaine. Joprojām redzam, ka izplatītākie pārkāpumi ir tādi, ka pasažieriem vispār netiek izsniegta biļete vai tiek izsniegta nekorekta biļete. Piemēram, pasažieris iekāpj, viņš nosauc vienu pieturu, līdz kurai vēlas braukt, bet mēs redzam, ka biļetē realitātē parādās cita pieturvieta. Tāpat biļetes tiek izsniegtas tikai uz īsu brīdi pirms kontroles iekāpšanas.

   

  Mums arī pēdējos mēnešos ir aktualizējusies vēl viena problēma - autobuss vienkārši pabrauc garām mūsu kontrolieriem (..)," teica Plone.

  Par konstatētajiem pārkāpumiem pārvadātājiem piemēroti līgumsodi.

  KONTEKSTS:

  Sabiedriskā transporta padome marta beigās nolēma apturēt otrā ceturkšņa dotācijas izmaksu saistībā ar aizdomām par "izdomātiem invalīdiem" kompānijas "Rīgas mikroautobusu satiksme" transportā. Apturētā summa bija 700 000 eiro. Uzņēmums pārmetumus par "izdomātiem invalīdiem" noraidīja.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti