Sadaļas Sadaļas

Īpašās pārraides

Helikopteri 18.novembra militārajā parādē

Īpašās pārraides

Gaisa spēki 18.novembra militārajā parādē

Raimonds Vējonis 18.novembra parādē

Vējonis: Nākamo simtgadi sagaidām ar augsti profesionālu armiju

Latvijas nākamo simtgadi sagaidām ar augsti profesionāliem un modernizētiem bruņotajiem spēkiem, Neatkarības dienas militārajā parādē svētdien, 18. novembrī, teica Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Prezidents atgādināja, ka Brīvības cīņā valsti aizsargāja gan lieli, gan mazi. Studentu rota cīnījās kaujās pie Cēsīm - tie bija bērni, kas no skolas aizgāja karot par Latviju, teica Vējonis.

"Latvijas karavīri mūsu karogu ar uzvarām Brīvības cīņās nesa no Liepājas un Cēsīm. Pati tauta cīņās pret Bermontu to nosargāja augsti paceltu pār Rīgu. Toreiz par mūsu valsti cēlās liels un mazs. Latviešu studenti bija vieni no pirmajiem, kas stājās Latvijas aizsardzībai, veidojot Atsevišķo studentu rotu. Un viņiem blakus mūsu atmiņā mūžam – Cēsu pulka skolnieku rota. Bērni, kuri no skolas sola aizgāja cīņā par Latviju. Viņi ziedoja savus sapņus un savas dzīvības, lai Latvijai būtu nākotne un mēs šodien varētu piedzīvot viņu sapņus," pauda Vējonis.

"Simtgadē valsts karogs lepni plīvo Rīgas pils Svētā gara tornī, lai pasaulei vēstītu, ka Latvija ir brīva un neatkarīga. Esam pieredzējuši, ka valsts neatkarību var ātri zaudēt, bet grūti ir to atgūt. Pieminēsim un godināsim visus, kas atdevuši dzīvību par Latviju. Karavīri ir gatavi aizsargāt savu valsti un tautu. Visus vieno gatavība aizstāvēt valsti un kalpot tautai," sacīja Vējonis.

Valsts prezidents uzsvēra, ka bruņotie spēki ir ievērojami uzlabojuši valsts aizsardzības spējas, modernizējuši ekipējumu, sagatavojuši jauno virsnieku paaudzi. Savukārt aizvien vairāk Latvijas pilsoņu izvēlas pievienoties Zemessardzei, lai kalpotu valstij.

"Tas liecina par Zemessardzes augstāko prestižu un iedzīvotāju vēlmi uzņemties atbildību par tuvinieku un tēvzemes nākotni. Latvijā top jauna patritou paaudze, kurai ir zināšanas un prasmes kā aizsargāt Latviju," uzsvēra prezidents.

Vējonis arī pateicās katram karavīram, jaunsargam, ugunsdzēsējam - glābējam, robežsargam un policistam, kurš stāv sardzē par Latviju, apliecinot uzticību dzimtenei un tautai. Tāpat prezidents pateicās katrai tautai, kuras karavīri stāv plecu pie pleca ar mūsējiem. "Pateicos visiem vecākiem un vecvecākiem. Mums visiem ir pienākums sargāt brīvu Latviju. Pildīsim pienākumus pēc labākās sirdsapziņas," sacīja prezidents.

Latvijas Republikas proklamēšanas 100. gadadienai veltītajā militārajā parādē piedalīsies 1,7 tūkstoši karavīru, zemessargu, policistu, robežsargu, ugunsdzēsēju un jaunsargu, reaktīvās lidmašīnas, tanki, pašgājējhaubices un ASV pretraķešu sistēma "Patriot".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt