Valsts kontrole: Lielupes tenisa centra rekonstrukcijā izšķērdēti 700 000 eiro

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) nav nodrošinājusi efektīvu tenisa centra “Lielupe” rekonstrukcijas projekta sagatavošanu un vadību, tāpēc neatbilstoši mērķim izlietoti vairāk nekā 700 000 eiro, revīzijā secinājusi Valsts kontrole (VK).

ĪSUMĀ:

  • VK: Pastāv risks, ka pēc 11 miljonu eiro investīcijām tenisa korti stāvēs pustukši.
  • VK: IZM un tenisa centram daudz darba, lai kortus izmantotu pēc iespējas vairāk
  • No 2007. līdz 2016.gadam IZM neefektīvi vadīja rekonstrukciju.
  • Vadības trūkumu dēļ vairāk nekā 700 000 eiro izlietoti neatbilstoši mērķim.

Turklāt trūkumi tenisa centra “Lielupe” pārvaldības sistēmā Izglītības un zinātnes ministrijā un pašā tenisa centrā rada risku, ka, pabeidzot rekonstrukciju, starptautiskajām prasībām atbilstošie korti būs pustukši un tenisa centrs nespēs nosegt visus uzturēšanas izdevumus, norādīts Valsts kontroles paziņojumā medijiem.

Gan ministrijai, gan tenisa centram “Lielupe” šogad būs daudz darāmā, lai svaigos kortus pēc iespējas noslogotu jaunie tenisisti, sporta organizācijas un citi interesenti, norādīja Valsts kontrole.

“Mēs varam lepoties ar Latvijas profesionālo tenisistu sasniegumiem pasaules līmenī. Starptautiskajām prasībām atbilstoša tenisa bāze ļautu augt jaunai tenisistu paaudzei un šo sporta veida padarītu pieejamāku ikvienam. Tāpēc, tuvojoties tenisa centra rekonstrukcijas beigām, ir pēdējais brīdis gan Izglītības un zinātnes ministrijai, gan pašam tenisa centram precīzi noteikt, kādu labumu tas sabiedrībai nesīs,” skaidroja valsts kontroliere Elita Krūmiņa.

Kopš lēmuma par Izglītības un zinātnes ministrijas pārziņā esošā tenisa centra “Lielupe” rekonstrukciju ir pagājuši vairāk nekā desmit gadi, un projektā kopumā tiks investēti gandrīz 11 miljoni eiro.

No 2007. līdz 2016. gadam Izglītības un zinātnes ministrija nav nodrošinājusi efektīvu rekonstrukcijas projekta sagatavošanu un vadību.

Vairāk nekā 700 000 eiro izlietoti neatbilstoši mērķim, piemēram, remontējot nojaukšanai paredzētu katlumāju.

Revīzijā secināts, ka Izglītības un zinātnes ministrijai jāpārdomā tenisa centra “Lielupe” pārvaldības sistēma.

Mainot rekonstrukcijas projekta apjomu, ir trūcis skaidra redzējuma, kā tenisa centru pilnībā noslogot. Ministrija, saglabājot valsts līdzdalību tenisa centrā “Lielupe”, ir apņēmusies noteikt tā darbības stratēģiskos mērķus, lai tenisa centrs sasniegtu sabiedrībai nozīmīgus rezultātus, piemēram, sekmētu augstu sasniegumu sporta, bērnu un jauniešu sporta, tautas sporta un pielāgotā sporta attīstību.

Savukārt pašam tenisa centram jāizstrādā un ministrijā jāapstiprina vidēja termiņa attīstības stratēģija.

Lai pēc rekonstrukcijas nodrošinātu laukumu noslodzi un izdevumu segšanai nepieciešamos ieņēmumus vismaz pusmiljonu eiro gadā, tenisa centram “Lielupe” jāveic priekšdarbi, lai Latvijas Tenisa federācija un citi sporta pasākumu organizētāji būtu ieinteresēti ilgtermiņā rīkot gan vietēja, gan starptautiska mēroga sacensības tieši tenisa centrā “Lielupe” un tenisa sporta interesenti izvēlētos šo tenisa centru savām ikdienas aktivitātēm, rūpējoties par savu veselību un attīstību.

Augstu panākumu sporta attīstībai nepieciešams mērķtiecīgs, plašs darbs jau no bērnu vecuma. Ieviešot Valsts kontroles ieteikumus, šī gada laikā Izglītības un zinātnes ministrijai jāveido sadarbība ar izglītības iestādēm, lai veicinātu bērnu un jauniešu sporta attīstību svaigi rekonstruētajā tenisa centrā “Lielupe”, norādīja Valsts kontrole.   

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti