Valsts kontrole gatavojas kritizēt valdību arī par simtgades svinību budžeta izlietojumu

Valsts kontrole gatavojas kritizēt valdību arī par simtgades svinību budžeta izlietojumu, liecina Latvijas Radio rīcībā esošā informācija.

Ministru kabinets aiz slēgtām durvīm otrdien sāka skatīt Finanšu ministrijas sagatavoto ziņojumu par pagājušā gada valsts un pašvaldību budžetu pārskatiem. Tā kā līdz ceturtdienai slepens ir Valsts kontroles revīzijas ziņojums par valsts un pašvaldību saimniekošanu, arī valdība jautājuma skatīšanu atlika uz citu sēdi. 

Latvijas Radio rīcībā esošais Ministru kabineta protokola lēmums liecina, ka valdība negrasās piekāpties Valsts kontroles revidentu atzinumam, ka ne viss no simtgades svinībām paredzētās vairāk nekā 60 miljonu eiro summas ir izlietots pamatoti. 

Revidenti, visticamāk, paudīs bažas, ka ministrijas nespēj uzraudzīt simtgades naudas izlietojumu, turklāt pie naudas var tikt ar teju jebkādu projektu, jo kritēriji ir pārāk plaši.

Finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (Zaļo un Zemnieku savienība) Valsts kontroles iebildes gan traktē citādi.

Finanšu ministre Dana Reizniece-OzolaEdgars Kupčs

  "Valsts kontrole pievērš uzmanību tam, ka ir nozīmīgi līdzekļi novirzīti simtgades pasākumu finansēšanai, principā, rekomendējot tos izņemt no nākamo gadu budžeta. Mēs savukārt norādām, ka ne visi pasākumi, kas tika izmantoti simtgades svinībās ar simtgades logo ir vienreizēji pasākumi. Nevar automātiski izņemt visus, piemēram, kultūras pasākumus no vidēja termiņa budžeta. Nevar automātiski izņemt visus pasākumus, kuri tika nosaukti kā simtgades pasākumi, tādēļ vien, ka tos bija jauki izmantot simtgades svinībās," skaidroja Reizniece-Ozola.

  Viņa norādīja, ka šī bija vienīgā Finanšu ministrijas iebilde, bet zina, ka pretenzijas bija arī pašvaldībām.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti