Dienas ziņas

Daugavpils novadā attīstās tiešā tirdzniecība

Dienas ziņas

Jelgavā top Vecilsētas kvartāls

Valmieras vecpilsētā uzstāda Hanzas namiņus

Valmieras vecpilsētā uzstāda Hanzas namiņus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Lai popularizētu pilsētu lomu starptautiskajā tūrisma tirgū, liela nozīme ir pārrobežu sadarbībai, ko Valmierā iecerēts veicināt ar projekta “Hanzas vērtības ilgtspējīgai sadarbībai” palīdzību. Projekta laikā Valmierā nonākuši arī astoņi Hanzas namiņi, kurus izmantot gan tirdziņos, gan dažādās citās aktivitātēs. 

Hanzas savienība jeb Hanza bija viduslaiku vācu tirgotāju organizācija, kurā pakāpeniski iesaistījās arī Baltijas jūras un Ziemeļjūras baseina zemju pilsētas. Astoņas tā laika Latvijas pilsētas, tai skaitā Valmiera, arī piederēja Hanzas savienībai. 

Lai popularizētu šo pārrobežu sadarbību un tūrismu, Hanzas pilsētās radies projekts “Hanzas vērtības ilgtspējīgai sadarbībai”, kurā iesaistījusies arī Valmiera un jau saņēmusi daļu no projektā plānotā – astoņus Hanzas namiņus.

“Projekta ietvaros tiks izveidoti kopīgi tūrisma maršruti un arī Valmieras pilsētai vairākas aktivitātes, tostarp Hanzas laika tirdzniecības namiņu iegāde, Hanzas laika apģērbu iegāde, monētu kaltuves iegāde,” stāstīja Valmieras pilsētas pašvaldības projektu vadītāja Elīna Ignaškova.

Astoņi Hanzas namiņi tapuši kā vieta, kur visām Hanzas pilsētām prezentēt sevi un savu vēsturi, ietverot gan to laiku, kad pilsētas darbojās Hanzas savienības sastāvā, gan arī mūsdienas.

“Namiņi dabīgi, tapa tādi īpaši piemēroti viduslaiku stilam, tā sauktajā fahverka jeb pildrežģu tehnikā, lai nedaudz mēs spētu stāstīt arī par viduslaiku arhitektūru, kurai šis veids bija tieši tāds tradicionāls un populārs,” atklāja Valmieras muzeja direktore Iveta Blūma.

Namiņi galvenokārt tirgotājiem un Hanzas pilsētām sniegs iespēju tirdziņos, ko rīko Valmieras pilsēta,prezentēt sevi, savu vēstures mantojumu un amatu prasmes, ko manto no paaudzes uz paaudzi.

“Latvijā šīs pilsētas lielā mērā spēja visā Eiropas mērogā nodarboties ar lietu, piedalīties Eiropas kopējā tirdzniecībā. Tirgošanās pilsētai, pilsētas sadzīvei ļoti nozīmīga lieta īstenībā arī mūsdienās, ja tā velk paralēles ar šo Hanzas mantojumu, tad tirdzniecības attīstība ir vieno no tādas pilsētas attīstības pazīmēm,” stāstīja Blūma.

Pašlaik gan vēl norit namiņu uzstādīšana un iekārtošana, bet tirgotājus pirmo reizi tie uzņems 8. oktobrī Simjūda gadatirgū.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti