Ugunsdzēsēji aicina pievērst uzmanību dūmvadu tīrībai

Ik gadu apkures periodā pieaug ugunsnelaimju skaits, kas saistītas ar netīrītu dūmvadu uzliesmošanu. Saistībā ar to katru gadu tiek reģistrēti vairāk nekā 500 ugunsgrēki.

Šogad ir reģistrēti jau vairāk nekā 100 ugunsgrēki, kuru iemesls bijis netīrīts dūmvads.

“Netīrītais skurstenis ir ļoti ugunsbīstams, un var degt ne tikai sodrēji, bet arī pati ēka, jo, piemēram, sadegot jebkuram cietajam kurināmajam, skursteņa iekšējā virsmā veidojas kvēpu sodrēji un darvas nosēdumi, kas, ja laikus netiek notīrīti, izraisa intensīvu degšanu. Un, ja skurstenī ir kādas plaisas, tad šī degšana var aiziet arī uz pašu ēku un var nodegt visa māja,” atgādināja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pārstāve Inta Palkavniece.

VUGD pārstāve Inta Palkavniece: Aicinām pievērst uzmanību dūmvadu tīrībai
00:00 / 00:31
Lejuplādēt

“Visas apkures sezonas laikā, ne tikai tās sākumā vai beigās, ir jāpārbauda dūmvadu stāvoklis. Ja dūmvads ir pilns ar sodrējiem, tas jāiztīra. Vislabāk to izdarīs apmācīts un sertificēts skursteņslauķis, tomēr, ja privātmājas īpašnieks zina, kā veikt skursteņa tīrīšanu, viņš var to veikt arī pats,” norādīja Palkavniece.

“Mēs aicinātu iedzīvotājus arī aizdomāties, ka šādos ugunsgrēkos, kas liekas nelieli, jo ir aizdegušies tikai sodrēji, tomēr arī šādos ugunsgrēkos cieš cilvēki, tiek bojāts īpašums, un to tiešām var novērst, ja regulāri tiek veikta dūmvadu tīrīšana,” sacīja Palkavniece.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti