Sadaļas Sadaļas

Tiesa robežsargiem par cigarešu kontrabandu piespriež cietumsodus

Latgales apgabaltiesa par kontrabandu lielā apmērā divas bijušās Valsts robežsardzes amatpersonas sodījusi ar brīvības atņemšanu, bet kontrabandā iesaistītai privātpersonai piespriests nosacīts cietumsods, liecina prokuratūras informācija.

Pasludinot saīsināto spriedumu, Latgales apgabaltiesa apmierinājusi Latgales tiesas apgabala prokuratūras prokurora apelācijas protestu, kas bija iesniegts par Rēzeknes tiesas spriedumu. Ar to par 2011. gada 14. februārī veiktu kontrabandu lielā apmērā (303 800 cigaretes) un organizētā grupā, kurā ietilpa divas tobrīd Valsts robežsardzes amatpersonas un viena privātpersona, visiem apsūdzētajiem piespriesti nosacīti brīvības atņemšanas sodi, bet par noziedzīgiem nodarījumiem valsts institūciju dienestā Valsts robežsardzes un Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvaldes amatpersonas attaisnotas.

Latgales apgabaltiesa par noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu nolēma vienu bijušo Valsts robežsardzes amatpersonu sodīt ar brīvības atņemšanu uz 1 gadu 6 mēnešiem un policijas kontroli uz vienu gadu, otru bijušo Valsts robežsardzes amatpersonu sodīt ar brīvības atņemšanu uz 1 gadu 4 mēnešiem un policijas kontroli uz vienu gadu, bet privātpersonu – ar brīvības atņemšanu uz 1 gadu nosacīti ar pārbaudes laiku uz vienu gadu.

Viena no kontrabandas izdarīšanā iesaistītajām bijušajām Valsts robežsardzes amatpersonām atzīta par vainīgu arī dienesta stāvokļa ļaunprātīga izmantošanā un sodīta ar brīvības atņemšanu uz 1 gadu 2 mēnešiem, atņemot tiesības ieņemt valsts amatpersonas amatus Valsts robežsardzē uz trim gadiem. Galīgais sods pēc noziedzīgu nodarījumu kopības viņai tika noteikts – brīvības atņemšana uz 1 gadu 6 mēnešiem un policijas kontrole uz vienu gadu, atņemot tiesības ieņemt valsts amatpersonas amatus Valsts robežsardzē uz trim gadiem.

Turklāt bijusī VID Muitas pārvaldes amatpersona atzīta pienākumu nepildīšanu mantkārīgā nolūkā un sodīta ar naudas sodu astoņu minimālo mēnešalgu jeb 4000 eiro apmērā.

Prokuratūra vērsa uzmanību, ka arī turpmāk darīs visu iespējamo, lai veicinātu taisnīga soda neizbēgamības principa darbību, neskatoties uz ilgstošo tiesvedību, kā arī nepieļaus nesamērīgi maiga soda piemērošanu valsts amatpersonām, kas iesaistās vai atbalsta noziedzīgu nodarījumu izdarīšanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt