Dienas ziņas

Rīgas centrā kārto CSDD eksāmenu

Dienas ziņas

Arvien populārāka kļūst tiešā tirdzniecība

Tiesa atstāj spēkā VDI atzinumu

Tiesa: LM strādnieki sadega neievērotas darba drošības dēļ

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem.

Administratīvā tiesa atstājusi spēkā Valsts darba inspekcijas (VDI) atzinumu, ka 2012.gadā „Liepājas metalurgā” (LM) sadegušie strādnieki gājuši bojā rūpnīcā neievērotas darba drošības dēļ. Šo atzinumu uzņēmums iepriekš gribēja pārsūdzēt. Abu bojāgājušo metalurgu atraitnes uzskata, ka kādam par šiem pārkāpumiem ir jāatbild, un vēlas saņemt kādreizējās rūpnīcas vadības solīto materiālo atbalstu par ģimenes apgādnieku zaudējumu.

2012.gada 18.janvārī „Liepājas metalurga” tēraudkausēšanas cehā darba procesā radās spēcīgs uzliesmojums, kurā plašus ķermeņa apdegumus guva divi strādnieki. Valsts darba inspekcija, izmeklējot šo traģisko negadījumu, atzina, ka uzņēmumā nebija nodrošināta darba drošība. Savukārt "Metalurga" toreizējā vadība šo atzinumu pārsūdzēja, uzskatot, ka vainojama pašu strādnieku bezatbildība. Tagad tiesa atzinusi, ka taisnība ir Valsts darba inspekcijas pusē.

„Pārkāpumi bija ļoti būtiski. To rezultātā gāja bojā divi cilvēki, pildot savus darba pienākumus,” norāda VDI Kurzemes reģionālās inspekcijas vadītāja Dzintra Pētersone.

Tiesas spriedumu var pārsūdzēt līdz šī gada 14.maijam, taču LM pašreizējais vadītājs - maksātnespējas administrators Haralds Velmers - pagaidām nezina, vai to darīs.

Tikmēr abu bojāgājušo strādnieku atraitnes  nepacietīgi gaida, kā noslēgsies valsts policijas izmeklēšana šajā lietā. „Viņiem jāatrod vainīgais. Ja jau bija tādi drošības pārkāpumi, kādam par to ir jāatbild,” saka bojāgājušā strādnieka atraitne Alla Matvejeva.

Toreizējā LM vadība abām atraitnēm katru mēnesi solīja izmaksāt konkrētu naudas summu par ģimenes apgādnieka zaudējumu. Iestājoties uzņēmuma maksātnespējai, atraitnes vairs nekādu naudu nesaņem, bet ir iekļautas uzņēmuma nenodrošināto kreditoru sarakstā.  „Esam zaudējušas ģimenes apgādnieku. Gribu, lai valsts maksā mums kādu pabalstu   par šo traģēdiju. Cilvēki rūpnīcā, kas mums toreiz solīja maksāt, vairs nav nekas,” saka Matvejeva.

Tomēr par tiesas lēmumu par labu Valsts darba inspekcijas slēdzienam atraitnes pauž patiesu gandarījumu. „Man aug dēls, un man ir svarīgi, lai dēls zina, ka tētis bija apzinīgs strādnieks un nomira, darot savu darbu. Man svarīgi, lai viņa vārds netiktu nomelnots,” uzsver bojāgājušā strādnieka atraitne Olga Ļitjaševa.

Saistībā ar maksātnespējīgo uzņēmumu LM norisinās vēl vairāki tiesas procesi, kuros bijušie strādnieki vēlas panākt lēmumu, ka nelikumīgi atbrīvoti no darba.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti