Tiesā apstrīd NEPLP konkursus uz bezmaksas apraidi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Administratīvajā rajona tiesā iesniegts pieteikums, apstrīdot Nacionālās plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) rīkotos konkursus par sabiedriskā pasūtījuma daļas nodošanu komerciālajām televīzijām, kas nodrošinās bezmaksas apraidi visā Latvijā, noskaidroja biznesa portāls "Nozare.lv".

Kā informēja SIA "Televīzijas kanāls Pro100TV" un SIA "Bērnu televīzijas kanāls LoLoTV" īpašnieku pārstāvis Konstantīns Vederņikovs, patlaban iesniegts pieteikums, balstoties uz publiski izskanējušo informāciju.


Konkursa dalībniekiem neesot pieejams oficiāls lēmums par konkursa rezultātiem un skaidrojums, kādēļ minēto kompāniju pieteikumi bijuši sliktāki par uzvarētāju pieteikumiem.


Vederņikovs esot vērsies NEPLP, kur viņam skaidrots, ka padome patlaban esot ļoti noslogota un likumā noteiktajā termiņā viņam tikšot sniegta oficiāla informācija par konkursa rezultātiem.


Viņš arī informēja, ka tiesā lūgts noteikt pagaidu noregulējumu, lai nepieļautu līgumu slēgšanu ar konkursa uzvarētājiem.


Savukārt, kā aģentūra LETA noskaidroja NEPLP, Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likums paredz, ka konkursa apstrīdēšana neaptur NEPLP lēmuma darbību.
Kā liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija, tiesā apstrīdēti visu trīs konkursu rezultāti, norādot, gan uz pretendentu neatbilstību konkursu nolikumiem, gan nolikumu neatbilstību Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumam.


Piemēram, likumā noteikts, ka konkursā var piedalīties fiziskās personas un Latvijā, Eiropas Savienības dalībvalstīs un Eiropas Ekonomikas zonas valstīs reģistrētas juridiskās personas vai fizisko un juridisko personu apvienības. Savukārt konkursu pielikumos teikts, ka tajos var piedalīties tikai juridiskas personas, kas ir reģistrētas Latvijā.


Pieteikumā tiesai teikts, ka konkursā par reģionālo raidījumu izveidi ir kritērijs, ka konkursā var piedalīties pretendents, kura iepriekšējā gada laikā veidotie raidījumi vismaz 50% ir ar reģionālo tematiku. Tādējādi esot pārkāpts vienlīdzības un samērīguma princips, jo citos konkursos nav prasīts, lai pretendenti iepriekšējā gada laikā būtu veidojuši bērnu un jauniešu vai informatīvi dokumentālos raidījumus. Līdz ar to tiek apgalvots, ka minētajā konkursā tika radīti labāki nosacījumi kanālam "Re:TV", kurš arī bija vienīgais pretendents un konkursā uzvarēja.


Pieteikumā tiesai arī apšaubīta konkursa uzvarētāju spēja nodrošināt nepieciešamo finansējumu un saturu, kā arī pausti citi apsvērumi, kādēļ konkursa rezultāti būtu atceļami un būtu nosakāms pagaidu nodrošinājums, neļaujot slēgt līgumus ar uzvarētājiem. 

Jau ziņots, ka NEPLP sabiedriskā pasūtījuma daļas nolēmusi nodot "Rīga TV24", "Ogres TV" un SIA "Vidzemes televīzija", kas nodrošina kanālu "Re:TV".

NEPLP bija izsludinājusi trīs konkursus par sabiedriskā pasūtījuma daļas nodošanu komerciālajām televīzijām, kas nodrošinās bezmaksas apraidi visā Latvijā. Konkursi tika izsludināti, lai nodrošinātu informatīvi dokumentālo, reģionālās tematikas, kā arī bērnu un jauniešu raidījumu veidošanu komerciālos medijos bezmaksas apraidē.

Konkursā par bērnu un jauniešu programmas veidošanu uzvarēja "Ogres TV". Informatīvi dokumentālos raidījumus veidos "Rīga TV24". Savukārt reģionālās tematikas raidījumus veidos SIA "Vidzemes televīzija", kas nodrošina kanālu "Re:TV".

Tiesības īstenot sabiedrisko pasūtījumu bezmaksas apraidē plānots piešķirt uz trīs gadiem no 2014.gada.

Kā ziņots, trijos konkursos bija pieteikušies seši pretendenti, kas iesniedza septiņus pieteikumus.

No nākamā gada "Modern Times Group" kanāli LNT un TV3 nebūs bezmaksas apraidē, tādēļ tika rīkoti konkursi uz sabiedriskā pasūtījuma daļu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti