Bezmaksas TV apraidē turpinās rādīt piecas programmas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Bezmaksas zemes televīzijas apraidē no nākamā gada varēs redzēt piecas programmas – “LTV1”, “LTV7”, “ReTV”, “TV24” un “TV4”, informēja Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP).

Konkursā uz trim brīvajām vietām par tiesībām izplatīt televīzijas programmu bezmaksas zemes apraidē turpmākajos trīs gados uzvarējušas SIA “Vidzemes televīzija” ar programmu “ReTV”, AS “TV Latvija” ar programmu “TV24” un SIA “4. vara” ar televīzijas programmu “TV4”, norādīja NEPLP

Līdz ar to kopumā bezmaksas zemes apraidē no nākamā gada varēs redzēt piecas televīzijas programmas, ieskaitot sabiedriskās televīzijas “LTV1” un “LTV7”.  

“ReTV” skatītājiem piedāvās plašu un daudzveidīgu saturu, aptverot reģionālās aktivitātes, ar informācijas analīzi, nodrošinot saturu par kultūru, izklaidi, hobijiem, ceļojumiem un citām tēmām. Programmas saturs būs vērsts uz Latvijas kultūrtelpas un nacionālās identitātes stiprināšanu, norādīja NEPLP.  

“TV24” piedāvās informatīvi analītisku saturu, veicinot dialogu sabiedrībā un rosinot diskusijas par aktuālām tēmām, kā arī veidos izklaidējoša satura raidījumus. “TV24” programmā arī nodrošinās viedokļu daudzveidību, diskutējot ar nozaru profesionāļiem un personām, kuras iesaistītas nozaru politikas veidošanā, atzīmēja padomē. 

Savukārt būtiskākās izmaiņas skārušas programmu “TV4”, kuru skatītāji iepazina tikai šogad. Turpmāk “TV4” piedāvās ne tikai ierastos diskusiju raidījumus un konferences par nozīmīgām tēmām, bet arī sporta oriģinālsaturu, tai skaitā tiešraides no sporta spēlēm, kā arī sporta analīzi diskusiju raidījumos. Veselīgs dzīvesveids tiks veicināts ar rīta vingrošanu ēterā un dažādiem sarunu raidījumiem ar sportistiem un citiem viedokļu līderiem.  

Konkursa uzvarētājiem tiesības pārraidīt televīzijas programmas bezmaksas zemes apraidē būs no 2022. gada 1. janvāra līdz 2024. gada 31. decembrim. 

Bezmaksas zemes apraides finansēšanu nodrošina NEPLP, lai vietējā satura televīzijas pakalpojums tiktu sniegts visā Latvijas teritorijā, tostarp sabiedrības grupām, kam nav iespējas atļauties maksas televīzijas pakalpojumus.  

“Mērķis ir sasniegts – konkursā ir uzvarējušas televīziju programmas, kuras ik dienu piedāvā vietējo saturu, kas bija viens no galvenajiem konkursa nosacījumiem. Visas trīs televīzijas vietējo oriģinālsaturu veido vairāk nekā 90% no kopējās programmas, kas ir īpaši augsts rādītājs. Kvalitatīvs un uzticams vietējais saturs ir lielākā vērtība informācijas pārbagātajā mediju vidē”, norādīja NEPLP loceklis Patriks Grīva. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti