Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Talsu novada mērs saglabā amatu

Talsu novada domes vadītājs Karols saglabā amatu

Talsu novada domes priekšsēdētājam Dainim Karolam ceturtdien ar vienas balss pārsvaru izdevās palikt amatā, kurā viņš aizvadījis tikai gadu. Amatu tomēr atstāja Talsu novada pašvaldības izpilddirektors. 

Vāja kapitālsabiedrību pārvaldība, bezdarbība un necaurspīdīgums domes darbā – šie ir daži no pārmetumiem sešu deputātu iesniegumā par neuzticības izteikšanu Talsu novada domes priekšsēdētājam. Cerot uz ārkārtas vēlēšanām, lēmumu atbalstīja vēl trīs deputāti, kas teorētiski nozīmēja, ka savākts nepieciešamais balsu skaits, lai Karols amatu zaudētu.

Darbs pie nepabeigtiem projektiem, nākamā gada budžets un administratīvi teritoriālā reforma bija iemesli, kāpēc vairāki deputāti ārkārtas vēlēšanas norādīja kā neprātīgu risinājumu un aicināja atrast veidu, lai strādātu kā komanda. 

"Ja mēs nevaram vienoties par kaut ko, tad mēs neesam pelnījuši pie šī galda sēdēt," sacīja deputāts Miervaldis Krotovs (Latvijas Zemnieku savienība (LZS)).

Šī ir nevis politiska, bet savstarpējās uzticības krīze – tā savā noslēguma runā norādīja novada domes priekšsēdētājs.

Balsojuma rezultāts bija pārsteigums, jo savu lēmumu mainīja viena no sešiem pieprasījuma iesniedzējiem. Tas, ka no amata tika atbrīvots Talsu novada pašvaldības izpilddirektors, deputātei Daigai Feldmanei (Latvijas Reģionu apvienība (LRA)) viešot cerību, ka izpildvaras darbs tikšot uzlabots, un balsojums esot kā skarbs pēriens mēram.

"Šī situācija būs tāds pamudinājums domes priekšsēdētājam būt enerģiskākam, prasīgākam un mērķtiecīgākam. Tiešām es tā domāju un ceru," sacīja Feldmane.

To apliecināja pats pašvaldības vadītājs.

"Šis balsojums savā ziņā bija kā auksta duša, lai saprastu, lai padomātu, lai izanalizētu un atrastu sevī to spēku tomēr kopā strādāt," sacīja Karols.

Vēloties panākt varas maiņu Talsu novadā, pieprasījuma autori sagatavojuši stratēģiju darāmo darbu sarakstu turpmākajiem diviem gadiem. Viņi aicināja piektdien no rīta pārējos deputātus sanākt kopā uz diskusiju. Lai arī amatu maiņa nenotika, tomēr vienalga deputāti kopīgas sarunas turpinās, arī lai gatavotos administratīvi teritoriālai reformai.

"Mums ir jāsakārto arī mājās sava saimniecība, un tad mēs varēsim ieiet jau jaunajā novadā, lai kāds viņš arī būtu. Bet lai mēs būtu gatavi ieiet," uzsvēra deputāts Ģirts Kalnbirze ("Talsu novada attīstībai").

"Mēģināsim uzzīmēt to ceļa karti, neskatoties uz mūsu atšķirību – ko mēs spētu izdarīt līdz šī pilnvaru termiņa beigām, jo vārdi ir viens, bet reālie darbi ir pavisam cits stāsts," skaidroja Karols.

Dainis Karols par Talsu novada domes priekšsēdētāju kļuva pirms gada, kad uzticības balsojumu neizturēja iepriekšējais mērs Edgars Zelderis.

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti