Stūra mājas izsolē vēl par 15% samazina sākuma cenu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 6 mēnešiem.

Vēsturiskās sešstāvu mūra ēkas Rīgā, Brīvības ielā 61, jeb Tetera nama, kas pazīstams arī kā Stūra māja, pārdošanu plāno atsākt ne agrāk kā novembra beigās. Izsoles cena samazināta vēl par 15%.

Valsts AS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) informēja, ka, ņemot vērā ēkā nepieciešamos ieguldījumus, nākamās izsoles cena samazināta likuma noteiktajā ietvarā par 15%. Tās sākuma cena –  2 760 550 eiro. Izsoles solis – 5000 eiro.

Ņemot vērā nama pašreizējā lietotāja – Latvijas Okupācijas muzeja – uzsāktos izpētes darbus saistībā ar vēsturiskajiem atradumiem ēkā, nama pārdošanu plāno atsākt ne agrāk kā novembra beigās.

Jaunajam īpašniekam būs pieejamas apmēram 8000 kvadrātmetru plašas telpas sešos stāvos. Līdz šim “Valsts nekustamie īpašumi” apzinājuši potenciālos investorus un vairākām kompānijām esot vērā ņemama interese. Taču – tā kā ēka 10 gadus stāvējusi tukša – tajā nepieciešami lieli ieguldījumi.

Sākotnēji  izsoles sākuma cena bija 4 247 000 eiro, kas kā ēkas vērtība noteikta 2019. gada nogalē SIA “VCG Ekspertu grupa” veiktajā novērtējumā.

Ēka tiek izsolīta, paredzot tās pirmajā stāvā un pagrabā saglabāt Latvijas Okupācijas muzeja ekspozīciju, kurai paredzēti nepilni 700 kvadrātmetri (m2). Lai nodrošinātu to, ka pēc nekustamā īpašuma iegādes muzeja telpas paliek sabiedrībai pieejamas, muzeja nomas tiesības līdz 2050. gada beigām nostiprinātas zemesgrāmatā un tās jaunajam ēkas īpašniekam būs saistošas.

8000 m2 plašajā nama daļā ir telpas, kuru sākotnējā dzīve bija saistīta ar sabiedrībai nozīmīgām jomām – izglītību, tirdzniecību, grāmatniecību, mūziku un citām.

Kad pērn neizdevās izsolīt nomas tiesības uz 30 gadiem skaistajai, bet Latvijas vēsturei un cilvēkiem sāpīgu atmiņu pilnajai ēkai, “Valsts nekustamie īpašumi” lēma namu pārdot. Izsole notika internetā, neviens investors nepieteicās.

KONTEKSTS:

Tetera nams ir valstiskas nozīmes īpašums, tomēr valsts funkciju nodrošināšanai nav nepieciešams. Tāpēc VNĪ pērn rīkoja vairākas izsoles, paredzot iespēju šo vēsturisko ēku uz tuvākajiem 30 gadiem nodot privātā nomnieka rokās, saglabājot to valsts īpašumā. Šāds termiņš ir noteikts kā maksimālais ar likumu. Taču privātajiem attīstītājiem tā ilgtermiņa noma nav saimnieciski pievilcīga, jo termiņš ieguldījumu atmaksai bija par īsu, secināja VNĪ.

Tāpēc, apzinot potenciālos lietotājus no publiskā sektora, privātos nomniekus un investorus, VNĪ lēma ēku pārdot, saglabājot vietu muzejam un iegūto naudu ieguldot valstij nepieciešamo objektu attīstībā. Sākotnēji šādas izsoles sākuma cena bija 4 247 000 eiro.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti