«Stradiņu» pieredzi plāno izmantot arī citu slimnīcu evakuācijas plānu pilnveidē

Stradiņa slimnīcas pieredzi, 31.jūlija pēcpusdienā neattaisnojušos drošības risku dēļ uz laiku pārtraucot pacientu pieņemšanu, plāno izmantot arī citu slimnīcu evakuācijas plānu pilnveidē, Latvijas Radio informēja Veselības ministre Ilze Viņķele (“Attīstībai/Par!”).

ĪSUMĀ:

 • Drošības risku dēļ trešdien Stradiņa slimnīca pārtrauca uzņemt pacientus, nācās evakuēt cilvēkus.
 • Pēc pārbaudēm ēkas atzītas par drošām, slimnīca analizē notikušo.
 • Veselības ministre Viņķele atzīst: komunikācija šādās situācijās ir uzlabojama.
 • Arī slimnīca piekrīt – komunikāciju var uzlabot.
 • Slimnīca piefiksēja problēmas, pie kurām nākotnē jāstrādā.
 • Pēc šīs pieredzes uzlabos plānu rīcībai arī citās slimnīcās.
 • Valsts policijā uzsākts kriminālprocess un notiek vainīgā meklēšana.

 

Stradiņa slimnīcā ceturtdien no rīta notika sapulce, kurā darba grupa analizēja aizvadītajā dienā notikušo. Iespējamu drošības risku dēļ slimnīca uz laiku bija pārtraukusi pacientu uzņemšanu, nācies evakuēt cilvēkus. Tās pašas dienas vakarā pēc ēku pārbaudes tās atzītas par drošām. Šobrīd darbs norit normālā režīmā un slimnīcā analizē rīcību un kā to varētu pilnveidot.

«Stradiņu» pieredzi plāno izmantot arī citu slimnīcu evakuācijas plānu pilnveidēAnnija Petrova

  Slimnīcas pārstāve Alise Podniece pastāstīja, ka slimnīca sniedz gan ambulatoro, gan neatliekamo palīdzību.

  “Vienīgais, kas ir mazliet ierobežots, ir plānveida pakalpojumu sniegšana pacientiem. Bet pārējais viss ir atsākts normālā darba kārtībā,” stāstīja Podniece.

  Drīzumā pēc notikušā uz slimnīcu devās arī veselības ministre Ilze Viņķele. Viņa stāstīja, ka viens no galvenajiem jautājumiem bijis, kā informēt pacientus, viņu tuviniekus un sabiedrību. Ministre atzina, ka komunikācija ir uzlabojama.

  Tam piekrīt arī Stradiņa slimnīcā.

  „Protams, mēs ļoti šobrīd aktīvi strādājam pie iekšējā komunikācijas plāna uzlabošanas, saprotot to, kādiem komunikācijas rīkiem un kanāliem obligāti ir jābūt šādās situācijās darba kārtībā, tāpat arī tālruņa numuriem, kur var pacientu piederīgie uzreiz zvanīt, noskaidrot, kas notiek ar viņu tuviniekiem,” sacīja Podniece.

  “Mēs šobrīd cenšamies apstrādāt notikušo un izstrādāt jaunus komunikācijas vadmotīvus.

  Protams, pie tā tiek strādāts. Tāpat arī ārējā komunikācija – esam, protams, tagad pieredzējuši, ka mums uzreiz jāsadarbojas ar visiem dienestiem vienota vēstījuma paušanā un sabiedrības nomierināšanā un situācijas skaidrošanā,” norādīja Podniece.

  Ministre Viņķele augstu novērtē dienestu un slimnīcas kolektīva darbu.

  Latvijas Radio jūlija vidū jau ziņoja, ka universitāšu slimnīcu gatavība „X stundā” veikt pilnīgu evakuāciju ir atšķirīga.

  Stradiņa slimnīca krīzes laikā veica pierakstus, tajā skaitā par problēmām, pie kurām nākotnē būtu jāstrādā, pastāstīja Viņķele.

  „Šīs piezīmes par tām problēmu vietām liksim kopā, analizēsim slimnīcas ietvaros un arī ņemsim klāt pārējās universitāšu slimnīcas, lai caur šīm mācībām realitātē pilnveidotu katras slimnīcas evakuācijas plānus un rīcību ārkārtas situācijā,” sacīja ministre.

  Viens no jautājumiem būtu, piemēram, evakuācija ziemā.

  Tikmēr Valsts policijā informē, ka uzsākts kriminālprocess un notiek vainīgā meklēšana.

  Kopumā pēdējos gados pieaug informācijas saņemšana par iespējamiem drošības riskiem. Taču šādus cilvēkus izdodas atrast un arī saukt pie atbildības, norādīja policijas pārstāve Sigita Pildava.

  Par kopējo krīzes komunikācijas novērtējumu Sigita Pildava sacīja, ka “kļūdu, milzīgu kļūdu vai vēl kaut kādas tādas pilnīgi nepareizas rīcības nebija. Tajā situācijā viss tika darīts atbilstoši tam, kā tajā brīdī to varēja darīt, maksimāli labi un efektīvi.”

  Vienlaikus policijā skaidroja, ka trešdienas gadījums parādīja, ko vēl var darīt labāk.

  Tāpat Veselības ministrijā norādīja, ka plašāk analizēt gadījumu kopā arī ar citām slimnīcām plāno jaunnedēļ.  

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti