Panorāma

Bulgārijā jau divas nedēļas turpinās protesti pret korupciju

Panorāma

Partijas izlozē sarakstu kārtību

Stradiņa slimnīcas otrās kārtas būvdarbus veiks SIA "Velve"

Stradiņa slimnīcas būvniecību par 88 miljoniem turpinās «Velve»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Noslēdzies iepirkumu konkurss uz Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas (PSKUS) A korpusa otrās kārtas būvniecību. Samērā plašā vadošo Latvijas būvniecības uzņēmumu konkurencē par uzvarētāju atzīta SIA "Velve", kas piedāvājusi lētāko iepirkumu. Plānots, ka slimnīcas A korpusa otrajā kārtā uzbūvēs ēku, kurā atradīsies Neatliekamās palīdzības centrs, Operāciju bloks, ķirurģijas profila nodaļas un vēl citas struktūrvienības. 

ĪSUMĀ:

  • Būvdarbus Stradiņa slimnīcā plānots uzsākt jau šī gada septembrī, tos veiks SIA "Velve".
  • Kopējās projekta izmaksas būs vairāk nekā 140 miljoni eiro – būvniecībai tērēs vairāk nekā 88 miljonus eiro, atlikušo daļu ieguldot jaunās iekārtās.
  • Projektā lielāko daļu finansējuma segs Eiropas Savienības struktūrfondi.
  • Korpusa būvniecību plānots pabeigt 2023. gada aprīlī.

Paula Stradiņa slimnīcas jaunā A korpusa otrās kārtas būvniecības iepirkumu procesu uzsāka pagājušajā gadā. Konkursā pieteicās deviņi vadošie būvniecības uzņēmumi, no kuriem par labāko atzina SIA “Velve”, kas patlaban strādā arī pie Liepājas Reģionālās slimnīcas pārbūves un veic arī teritorijas labiekārtošanas darbus.

PSKUS valdes loceklis Jānis Komisars: Par iepirkuma procedūru
00:00 / 00:57
Lejuplādēt

Stradiņa slimnīcā infrastruktūra ir nokalpojusi, un Covid-19 pandēmija arī pierādījusi, ka vecajās un šaurajās telpās ievērot visus epidemioloģiskās drošības pasākumus ir grūti.

"Tika uzbūvēts A1 korpuss, uz ko mēs balstījām šobrīd mūsu plānus, bet mēs ejam tālāk, lai būvētu A2 korpusu, kur būs mūsu Neatliekamās medicīniskās palīdzības centrs, citas struktūrvienības, kas varēs sniegt drošu un kvalitatīvu ārstniecību mūsu pacientiem," pastāstīja PSKUS valdes priekšsēdētājs Rinalds Muciņš.

Būvdarbus plānots uzsākt jau šī gada septembrī. Kopējās projekta izmaksas būs vairāk nekā 140 miljoni eiro. No tiem būvniecībai tērēs vairāk nekā 88 miljonus eiro, atlikušo daļu ieguldot jaunās iekārtās.

"Šai ēkai principā būs piebūve daļā, kur tagad ir stikla siena, tā tiks daļēji demontēta un pagarināsies visa ēka līdz pat Atpūtas ielai," skaidroja PSKUS Jaunās būvniecības daļas vadītājs Gundars Vārna.

"Uz šo jauno korpusu pārcelsies kopumā 426 gultas. Ja mēs skatāmies, tad slimnīcā kopumā ir nedaudz virs 800 gultām, dotajā brīdī šeit pārcelsies puse [gultu] no esošajām, plus vēl A korpusa pirmajā kārtā mums jau ir 200 gultas. Tas nozīmē, ka 626 gultas būs tikai A korpusā," Latvijas Televīzijai atklāja Vārna.

Projektā lielāko daļu finansējuma segs Eiropas Savienības struktūrfondi, kas nozīmē, ka strikti būs jāievēro noteiktie būvniecības darbu termiņi un darba kvalitāte.

Iepriekš saistībā ar šo projektu izskanēja bažas par finansējumu. Izrādījās, ka projektam būs vajadzīga lielāka summa, nekā sākotnēji cerēts. Tagad šādu bažu vairs neesot, apliecināja slimnīcas valdē.

"Šogad valdība ir lēmusi par līdzekļu piešķiršanu korpusa būvniecībai, un es domāju, ka arī šī [Covid-19] krīze parādīja, cik svarīgi, lai mums šis korpuss būtu uzbūvēts. Mēs tūlīt atkārtoti iesim uz valdību un informēsim par konkursa rezultātu. Ceram, ka valdība savus lēmumus nemainīs, lai mūsu pacienti varētu ārstēties modernā un drošā vidē," uzsvēra Muciņš.

Korpusa būvniecību plānots pabeigt 2023. gada aprīlī, un jau tā paša gada decembrī to nodos lietošanā.

KONTEKSTS: 

Jaunā korpusa pirmā kārta tika nodota ekspluatācijā 2017. gada martā. Pirmās kārtas nodošanas termiņš bija 2016. gada oktobris. Būvniekam – pilnsabiedrībai "SBRE" – par kavēšanos piemērota soda nauda.

Slimnīcas jaunajās telpās ārstējas Gastroenteroloģijas, Nefroloģijas, Endokrinoloģijas, Uroloģijas, Otorinolaringoloģijas, Endoskopijas nodaļu pacienti, ka arī atrodas Poliklīnika, Diagnostiskās radioloģijas institūts, Dienas stacionārs un Apvienotā laboratorija.

Par būvniecības otro kārtu jautājumi radās Eiropas Komisijai, taču vēlāk tā apstiprinājusi būvniecības turpinājuma plānu. Tad neskaidrību radīja projekta finansiālā situācija un otrā kārta "iepauzēta", un to plānoja risināt, meklējot naudu neizmantotajos ES fondos.

Iepirkuma īstenošana notika divos posmos, kuros piedalījās deviņas būvfirmas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti