Būvvalde pieņem ekspluatācijā Stradiņa slimnīcas jauno korpusu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Rīgas pilsētas būvvalde pieņēmusi ekspluatācijā Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas jauno korpusu, informēja būvvaldes pārstāve Ilze Žūka.

Pēc viņas teiktā, būvvalde lēmumu pieņēmusi vakar.

Kā informēja slimnīcas pārstāve Lāsma Sīle, ēkā pabeigti celtniecības darbi 29 948 kvadrātmetru platībā, izbūvējot sešus virsstāvus un divus pazemes stāvus, ar savienojošiem tuneļiem uz blakus esošajām būvēm. Līguma ietvaros uzcelta arī atsevišķa ēka - energobloks, kā arī izbūvēts lietus notekūdeņu kolektors, visas nepieciešamās pazemes un virszemes komunikācijas.

Sīle norādīja, ka tuvākajā laikā būvdarbu izpildītājs pilnsabiedrība "SBRE" nodos jauno korpusu slimnīcas valdījumā un pilnībā atbrīvos būvlaukumu.

Pēc slimnīcas valdes priekšsēdētājas Ilzes Kreicbergas paustā, būvējot jauno celtni, vislielākā uzmanība tika pievērsta kvalitātei un drošības jautājumiem. "Kaut arī slimnīcas ārsti un speciālisti tiešā veidā nav piedalījušies būvniecībā, esmu pārliecināta, ka ikviens slimnīcas darbinieks ir iesaistīts jaunās ēkas tapšanā - domājot par to, kā kvalitatīvāk un mūsdienīgāk palīdzēt pacientiem, iekārtojot un aprīkojot jaunās telpas, kā arī vairāk nekā četrus gadus strādājot līdzās būvniecības objektam, kas ikdienas dzīvē radīja dažādas izmaiņas," skaidro Kreicberga.

Slimnīcā informēja, ka esošā būvniecības līguma ietvaros būvniekam līdz 2018.gada martam vēl būs jāveic savienojošā tuneļa uz 21.korpusu izbūves noslēguma darbi, jo tos ir iespējams pabeigt tikai brīdī, kad atbrīvotas telpas šajā korpusā.

Jaunā korpusa pirmās kārtas kopējais finansējums ir 74 890 870 eiro, no kura 24 076 323 eiro ir piesaistītie līdzekļi no Eiropas Reģionālā attīstības fonda.

Jau ziņots, ka iesniegumu, kuru ir parakstījusi Stradiņa slimnīca kopā ar būvdarbu izpildītājiem pilnsabiedrību "SBRE", par slimnīcas jaunā korpusa gatavību ekspluatācijai būvvaldē iesniedza 22.martā.

Kā iepriekš informēja slimnīcas pārstāve Lāsma Sīle, plānots, ka jaunais korpuss durvis pacientiem vērs 1.jūnijā. Patlaban notiek aktīvi darbi jaunā korpusa aprīkošanai ar mēbelēm, medicīnas iekārtām un tehnoloģijām, darbinieku iepazīšanās ar ēkā ierīkotajām inženiertehniskajām sistēmām un darbinieku apmācības, skaidroja Sīle.

A korpusa pirmās kārtas būvniecībā piesaistīts Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums 24 miljonu eiro apmērā.

Veselības inspekcija (VI) janvārī sniedza negatīvu atzinumu par jauno korpusu, bet pēc veiktiem uzlabojumiem jau februārī atļāva to nodot ekspluatācijā.

Iepriekš, veicot pārbaudi, inspekcija konstatēja būtiskas neatbilstības jaunbūvē, piemēram, atsevišķām telpām nebija pabeigta iekšējā apdare, nav pabeigta durvju bloku montāža, telpas nav sagatavotas rentgena tehnoloģiskās iekārtas montāžai un darbības organizēšanai.

Kopš pērnā gada 17.oktobra, kad bija jaunā korpusa pirmās kārtas nodošanas termiņš ekspluatācijā, būvniekam tika piemērota soda nauda. Soda naudas apmērs bija vairāk nekā 3000 eiro dienā un tā tika aprēķināta no neizpildīto darbu apjoma summas, iepriekš norādīja slimnīcas pārstāve Sīle.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti