Stradiņa slimnīcā darbojas paliatīvās aprūpes nodaļa; trūkst medicīnas māsu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcā aprīlī pēc ilgāka laika atvērta jauna nodaļa. Tā ir 59. – paliatīvās aprūpes nodaļa. Darbinieki stāsta, ka tas ir liels atspaids slimnīcas personālam, pacientiem un to tuviniekiem. Ar jūniju darbu nodaļā sāks tās vadītāja – daktere Ilga Albina, tomēr, kā vairumā veselības aprūpes disciplīnu – arī šajā nodaļā ir grūti atrast medicīnas māsas.

Stradiņa slimnīcā darbojas paliatīvās aprūpes nodaļa; trūkst medicīnas māsu
00:00 / 02:53
Lejuplādēt

Paula Stradiņa klīniskās universitātes galvenā ārsta vietniece Petra Kriķe sarunā ar Latvijas Radio uzsvēra, ka slimnīcai šāda nodaļa bija nepieciešama jau sen:

"Ja mēs runājam par mūsu slimnīcas nodaļu, tad tās saknes ir meklējamas tajā, ka mums ir tiešām daudz pacientu, kuriem šis atbalsts paliatīvajā aprūpē ir nepieciešams. Un lai šiem pacientiem varētu labāk palīdzēt, viņu skaits ir diezgan liels, tad arī tika veidota šī nodaļa."

Stradiņa slimnīcas galvenā māsa Dace Kancāne paskaidroja, ka ideja par paliatīvās aprūpes gultas vietu nepieciešamību Stradiņa slimnīcā tika aktualizēta jau pirms trim, četriem gadiem. Veidojot nodaļu, Stradiņa slimnīcas personāls devies uz Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcu apgūt prasmes. Kancāne uzsvēra – jaunas nodaļas izveide bijis liels izaicinājums:

"Es arī neatceros, ka Stradiņa slimnīcā šajā laikā būtu pilnīgi jaunā jomā atvērta kā nodaļa.

Bet tas deva sava veida izaicinājumus, jo veidojās pilnīgi jauns kolektīvs – veidot šo kolektīvu un skatīties, kā tas var attīstīties."

Tomēr vēl aizvien slimnīcai grūtības sagādā kolektīva nokomplektēšana šajā nodaļā.

"Tieši tāpat kā visur citur, arī mūsu slimnīcas citās nodaļās, arī paliatīvās aprūpes nodaļā ir sarežģīti ar šiem personāla resursiem. Bet man jāsaka, ka diezgan daudz mums palīdz citu nodaļu aprūpes personāls, kuri var paņemt papildu dežūras. Un jāsaka, ka šobrīd darba grafiks ir nodrošināts minimālākajā līmenī, lai tomēr veiktu kvalitatīvu pacientu aprūpi," skaidroja Kancāne.

Nodaļā paredzēts pilns aprūpes atbalsta personāls – māsas, māsu palīgi, sanitāri. Pašlaik jau iesaistās kapelāns. Ir arī sociālie darbinieki. Tāpat ar paliatīvās aprūpes pacientiem strādā psihologs, klīniskais farmaceits, algologs.

"Un arī uz paliatīvo nodaļu mums nāk gan dietologs, gan uztura speciālists, konsultē un palīdz, lai mēs šo aprūpi nodrošinātu vispusīgu," stāstīja Kancāne.

Pašlaik paliatīvā aprūpes nodaļa Stradiņa slimnīcā, kā saka ārstes – „vien iestrādājas”. Tomēr tiem slimnīcas pacientiem, kam tas nepieciešams, ir iespēja saņemt paliatīvo aprūpi. Tas ir solis sistēmas uzlabošanas un paliatīvās aprūpes pieejamības virzienā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti