Panorāma

57 novadi neatbilst likuma nosacījumiem

Panorāma

Vēl nevienojas, kur rast naudu medicīnai

Latvijas SOS bērnu ciematu asociācijai – 20!

SOS bērnu ciematu 20. gadadienā Rīgas pilī godina SOS mammas un tētus

Aprit 20 gadi, kopš Latvijā tika atvērts pirmais SOS bērnu ciemats! Tas durvis vēra Īslīcē. Šo gadu laikā izveidots vēl viens ciemats Valmierā, vairāki SOS ģimeņu atbalsta centri un jaunieši centri.

Pateicoties šīm vietām, vairāk nekā 1000 grūtībās nonākušu vai bez vecāku aprūpes palikušu bērnu guvuši iespēju baudīt saulaināku bērnību un tomēr augt ģimeniskā vidē. Milzīgs nopelns tajā ir SOS mammām un tētiem – cilvēkiem, kuri pārcēlušies uz dzīvi ciematā, lai uzņemtos visas rūpes par šo bērnu audzināšanu un aprūpi.

Godinot šo cilvēku ieguldījumu bērnu nākotnē un mūsu sabiedrībā, Valsts prezidents Raimonds Vējonis un viņa kundze Iveta Vējone, kura ir SOS bērnu ciematu patronese, trešdien, 17.maijā, uzņēma un sumināja SOS mammas un tētus Rīgas pilī.

“Viens no dzīves uzdevumiem ir iemācīties katram mīlēt un dalīties mīlestībā. Prast dot un prast palīdzēt. Tas nav viegli, tas ir grūts darbs. Tas prasa daudz pūļu un darbu pašam ar sevi,” uzsvēra Iveta Vējone.

“Mīļās mammas un tēti, jūs esat spilgts piemērs tam, kā var izmainīt savu dzīvi! Kā var dalīties mīlestībā! Kā var uzņemties rūpes un atbildību par tiem bērniņiem, kuri pašreizējā momentā nevar būt kopā ar savām bioloģiskajām mātēm un tēviem!” sacīja Vējone.

Savukārt prezidents Raimonds Vējonis pauda prieku, ka, “neskatoties uz to, ka ne vienmēr valsts ir sniegusi pietiekamu atbalstu, mums ir cilvēki – mammas, tēti –, kas ir gatavi ziedot sevi, lai bērniem būtu ģimene, un ģimene bērnam ir vissvarīgākais”.

Prezidents arī uzsvēra – pašlaik, kad Latvija vēlas panākt, lai mums nebūtu neviena bērnunama un visiem bērniem būtu iespēja dzīvot savās vai audžuģimenēs, tieši SOS mammu un tētu labais piemērs ir īpaši nozīmīgs.

Īslīces SOS Bērnu ciematu mammas Daila Balcere un Anda Jasūne  savu darbu ciematā sāka kā aukles jeb tantes, kā viņas šeit sauc. Taču nu jau daudzus gadus abas ir SOS mammas. Viņas dzīvo kaimiņu mājās, Anda - “Zaļzemītēs”, Daila – “Omuļos”. Abu ģimenēs ir pa pieciem bērniem.

“Tāpat kā ar saviem bērniem, ir grūtās dienas un ir vieglās dienas, ir baltas strīpas un melnas strīpas, bet šeit ir tas, ka nav pēc noteikta grafika kaut kas jādara. Tu dzīvo šeit kā mājās un audzini bērnus, un esi viņiem mamma,” stāstīja Daila.

Atalgojums par šo darbu slēpjas brīžos, kad bērni sāk uzticēties un cienīt, kad redzi, ka viņos ieguldītā mīlestība tiek dota arī pretī, stāstīja abas SOS mammas.

“Tie bērni aug ļoti ātri. Laiks iet ļoti ātri. Un tad, kad viņi atnāk māmiņdienā un pasaka paldies, un samīļo, tas ir tas lielākais gandarījums – ka viņi cenšas, ka viņi atbalsta, saprot. Ka mēs esam kopā gan priekos, gan bēdās,” piebilda Anda.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt