Slēgtā Deglava tilta dēļ sastrēgumi Rīgā turpinās; sabiedriskais transports kavējas pat pusstundu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Arī piektdien Rīgā, īpaši rīta stundās, bija novērojami pastiprināti sastrēgumi. Tie radušies, jo ir slēgts Deglava tilts. Sabiedriskais transports transports kavē mazāk nekā ceturtdien, bet tomēr jārēķinās, ka gaidīt var nākties pat pusstundu.

Rīgas domes Satiksmes departamenta vadītāja pienākumu izpildītājs Emīls Jakrins
00:00 / 00:25
Lejuplādēt

Rīgas domes Satiksmes departamenta vadītāja pienākumu izpildītājs Emīls Jakrins norādīja uz iespējamajiem posma apbraukšanas maršrutiem, tomēr uzsvēra, ka sastrēgumi ir visur:

"Jorģa Zemitāna pārvads pāri dzelzceļam, Matīsa ielas pārbrauktuve, Slāvu ielas pārbrauktuve, kā arī Brasas pārvads. Visas ielas, kas ir saistītas ar šo apkārtni, ir pietiekoši pārblīvētas, un sastrēgumi ir visur, tā kā izcelt kādus īpašus punktus nebūtu lietderīgi.

Tad sadarbībā ar "Latvijas dzelzceļu" – viņi ir ierobežojuši dzelzceļa satiksmi Ezera ielas pārbrauktuvē no rītiem pīķa stundās un vakara pīķa stundās, līdz ar to atvieglojot Tilta ielas pārbrauktuvi.

Tā kā mēs darām visu, lai organizētu sabiedriskā transporta satiksmi. Līdz ar to tiek darīts viss iespējamais, lai šo situāciju uzlabotu un mazinātu iespējamās stundas, kas jāpavada sastrēgumā."

Deglava tiltu šķērsoja arī divi trolejbusa un septiņi autobusa maršruti. 11. trolejbusa maršruts uz tilta slēgšanas laiku ir pārtraukts, tomēr atlikušie maršruti pārvirzīti uz citiem pārvadiem. Sastrēgumos kavējas arī sabiedriskie transporti. "Rīgas satiksmes" pārstāve Baiba Bartašēviča-Feldmane skaidroja, ka piektdien sabiedriskā transporta kavēšanās ir mazāka nekā pirmajā tilta slēgšanas dienā.

"Rīgas satiksmes" pārstāve Baiba Bartašēviča-Feldmane
00:00 / 00:20
Lejuplādēt

"Šodien, protams, joprojām ir kavējumi, taču, ja mēs salīdzinām ar vakardienu, tad šodien situācija ir nedaudz labāka, jo tie kavējumi nav tik lieli. Ja vakar transports, kas brauca pār Deglava tiltu, kavēja līdz pat stundai un dažbrīd pat vairāk, tad šobrīd kopējie autobusu kavējumi pilsētā ir apmēram 15 minūtes, trolejbusiem un tramvajiem būtisku kavējumu nav. Protams, nedaudz lielāki kavējumi ir maršrutiem, kas kursēja pār slēgto Deglava tiltu un šobrīd ir novirzīti pa apkārtceļiem. Tad 13. 48. un 50. autobusam kavējumi ir līdz 35 minūtēm, bet autobusiem numur 33., 23., 24., 26. un 49. kavējumi ir apmēram 20 minūtes."

KONTEKSTS:

Rīgas dome sākusi Deglava tilta remontu. Pārvada pārbūvi par 4,27 miljoniem eiro veic lietuviešu uzņēmums AS "Kauno tiltai" pēc SIA "Inženierbūve" izstrādātā būvprojekta. Balstu remontdarbos tika atklāti defekti, kuru novēršana nebija paredzēta pārvada pārbūves būvprojektā, tāpēc būvdarbi apturēti līdz jaunu risinājumu izstrādei.

Aprīļa vidū Būvniecības kontroles birojs konstatēja Deglava tilta nesošo konstrukciju bojājumus, bet birojam nav pilnvaru to slēgt. To var izdarīt pašvaldība, taču Rīgas dome paziņoja, ka tilts ir drošs un to neslēgs. Tad iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens ("KPV LV") uzdeva policijai apturēt satiksmi uz pārvada. Rīgas domes pārstāvji nepiekrīt ministra lēmumam un sauc to par politisko šovu.

Ceturtdien plkst.5 Deglava tilts tika slēgts satiksmei, kas izraisīja lielus sastrēgumus tiltam tuvējās ielās un apbraukšanas maršrutos. Sabiedriskā transporta maršruti, kas pārvietojās pa Deglava tiltu, lielākoties tika novirzīti uz Zemitāna tiltu, bet autovadītājiem par apbraukšanas maršrutiem bija jādomā pašiem, jo domei plāna nebija, savukārt policija uzsvēra, ka satiksmes organizācija nav tās uzdevums. Pa tiltu ļauts pārvietoties gājējiem un velosipēdistiem.

Vienlaikus slēgta Brasas tilta josla virzienā uz centru. Tādējādi sastrēgumi vērojami arī citos Rīgas rajonos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti