Saeimas namā izstāda jauniešu fotokonkursa «Brīvība. Neatkarība. Demokrātija» darbus

Noslēdzies fotokonkurss "Brīvība. Neatkarība. Demokrātija", kurā jaunieši iesniedza darbus, attēlojot brīvību, neatkarību un demokrātiju. Konkursa žūrijā bija nevis profesionāli fotogrāfi, bet Nacionālo bruņoto spēku (NBS), Zemessardzes un Jaunsardzes centra pārstāvji. Ceturtdien, 10. novembrī, labākie 12 darbi izvietoti apskatei Saeimas lielajā zālē.

Ar simbolu nozīmi spēlējušies visu darbu autori. Vairākos darbos žūrija pamanījusi pat tādus, kurus autors nebija paredzējis. Piemēram, vienā darbā mērķis bijis parādīt Latvijas karogu brīvā pļavā, saulrietā. Žūrija pamanīja, ka saulrieta krāsas veido Ukrainas karogu, bet autores pedagogs saskatījis vēl citas zīmes.

"Aktrise darbā esmu es. Redzama ir Saulkalnes pļava. Mana piemājas pļava. Tapšanas process šai bildei bija interesants. Tā gandrīz nesanāca. Tas bija pēdējais brīdis pirms iesniegšanas, un uzspīdēja skaista saulīte, un viss notika, kā tam bija jānotiek," stāstīja fotogrāfijas "Neatkarība" autore Laura Skrūskopa.

Šoreiz rūpīgi nevērtēja darbu tehnisko izpildījumu. Balvu pasniedzēji norādīja, ka savus laureātus izvēlējās, balstoties uz fotogrāfiju nozīmi.

"Vērtēt no tāda mākslinieciskā vērtējuma, to lai vērtē profesionāļi. Es vērtēju no emocionālā viedokļa. Man personīgi pietiek ar to, ka viņi dara, iet, meklē, ķer mirkļus, domā par karogu, par vērtībām. Tas viņus veido kā pilsoņus, un tas mūsu valsti nākotnē padara vēl stiprāku. Un tādā nozīmē konkurss noteikti ir izdevies," sprieda atvaļinātais ģenerālleitnants, fonda "Namejs" valdes priekšsēdētājs Raimonds Graube.

Fotogrāfijās par brīvību, neatkarību un demokrātiju parādās arī ukraiņu simboli, apzīmējot viņu velmi panākt to, kas ir Latvijai.

Labākos darbus izraudzījās arī Saeimas deputāti, Tautas padomes priekšsēdētāja un Jāņa Čakstes mazmeita Kristīne Čakste. Viņa jauniešiem sacīja, ka katram ir svarīgi saprast to, ko viņam nozīmē šīs fotoizstādes nosaukums "Brīvība. Neatkarība. Demokrātija". Tad arī katrs sapratīs, kas viņam jādara, lai to saglabātu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti