Panorāma

Centralizēto eksāmenu rezultāti sliktāki nekā pērn

Panorāma

Komponists Pēteris Vasks koncertē Londonā

Atklāj Rīgas Motormuzeju

Rīgas Motormuzeja mēbelēm iztērē miljonu eiro; pirkti arī dārgi dizaina krēsli

No sestdienas, 2.jūlija, apmeklētājiem atvērts Rīgas Motormuzejs, daudzu unikālu un antīku spēkratu apskates vieta. Projekta īstenotājiem – Ceļu satiksmes un drošības direkcijai (CSDD) – tagad jāskaidro sabiedrībai arī tas, kādēļ muzeja konferenču zāles un blakus esošās CSDD ēkas mēbelēm tērēts vairāk nekā miljons eiro. Arī – pērkot dārgus dizaina krēslus, kuru cena pārsniedz pat tūkstoš eiro.

Piektdien, 2.jūlijā, Rīgas Motormuzejs tiek atvērts viesiem un masu medijiem, bet no sestdienas gaidīts ikviens auto mīļotājs. Agrāko ekspozīciju papildina daudz interaktīvu iespēju un  tagad ikviens tur var justies kā pie auto stūres.

"Es esmu ļoti priecīgs, ka muzejam ir tāds saimnieks kā tagad, kuram ir nauda, un tāpēc tas muzejs var kā Fēnikss atdzimt no liesmām," atzina antīko auto entuziasts Juris Gagainis.

Muzeja un blakus esošās CSDD biroja ēkas mēbeļu un telpu aprīkojums un uzstādīšana izmaksāja vairāk nekā vienu miljonu eiro. Iepirkumu veica pēc ''Arhis arhitektu'' izstrādāta tehniskā projekta.

Uzņēmuma mājaslapā redzams, ka CSDD telpās gozējas arī dizainera Valtera Nolla slavenie krēsli "My chair", kuru izmaksas pārsniedz tūkstoš eiro par vienu sēžamo.

CSDD gan atsakās izpaust, par kādu summu pirkti šie krēsli, jo varot komentēt tikai visu iepirkumu kopumā. Tas esot vērienīgs, jo pasūtījuma laikā aprīkotas 155 biroja darba vietas ar krēsliem, plauktiem, galdiem, izveidota pārveidojama konferenču telpa 210 sēdvietām un atjaunota muzeja kafejnīca.

"Nevar salīdzināt cenas tām mēbelēm, ko mēs pērkam mājām, vai tām, kas ir domātas birojiem, jo tām ir daudz ilglaicīgāks mūžs. Mums arī viens no nosacījumiem bija - lai mēbeles kalpotu 20 gadus. Atceroties iepriekšējo pieredzi, kad aprīkojām biroju Miera ielā, mums arī tika iegādātas mēbeles, kas arī bija varbūt dārgākas virs vidējā, bet tās mums nokalpoja 20 gadus," stāstīja CSDD pārstāvis Jānis Aizpors.

"Kvalitāte nozīmē šo mēbeļu ilgmūžību, ka tās kalpos ilgi un nekādā veidā nenolietosies. Un, iespējams, tas arī paceļ šo mēbeļu cenu," skaidroja SIA “Arhis arhitekti“ arhitekts Jānis Zvejnieks.

Pasūtījuma veicēji un izpildītāji uzsver, ka biroja mēbeles atšķiroties no tām, ko cilvēki pērk sev personīgai lietošanai, un tām jābūt izturīgākām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti