Septembri pasludina par Satiksmes drošības mēnesi; bērnus aicina iesaistīties izglītojošās aktivitātēs

Lai veicinātu bērnu zināšanas par drošību ceļu satiksmē, CSDD pasludina septembri par Satiksmes drošības mēnesi, aicinot ģimenes ar bērniem, kā arī skolēnus un pedagogus iesaistīties izglītojošās aktivitātēs, kas visu septembri gaidāmas Rīgas Motormuzejā, paziņojumā presei informēja CSDD pārstāvji.

CSDD veiktajā aptaujā atklājies, ka, tuvojoties jaunajam mācību gadam, 19% vecāku, kuriem ir bērni vecumā līdz 14 gadiem, kopā ar atvasēm neatjauno zināšanas par drošību uz ceļa, bet 29% to dara tikai daļēji. 53% aptaujāto norādījuši, ka pirms jaunā mācību gada atkārto kopā ar bērniem noteikumus par drošību uz ceļa.

Kā norāda Aivars Aksenoks, CSDD valdes priekšsēdētājs, bērni vēl tikai mācās, kā droši rīkoties uz ceļa, tāpēc, noslēdzoties vasaras brīvlaikam, vecākiem svarīgi kopā ar atvasēm atsvaidzināt zināšanas par drošu rīcību ceļu satiksmē: "Tāpat kā zināšanas par jebkuru no mācību priekšmetiem, arī zināšanas par riskiem ceļu satiksmē un drošu uzvedību uz ceļa ir regulāri jānostiprina. Turklāt nepietiek, ja šie jautājumi ir tikai pārrunāti. Visveiksmīgāk drošus bērnu paradumus uz ceļa var iedibināt tad, ja tos realitātē praktizē gan vecāki, ikdienā rādot priekšzīmi, gan bērni, kuri mācās no pieaugušajiem," atzīst Aksenoks.

Lai veicinātu drošus bērnu paradumus ceļu satiksmē, šogad CSDD, turpinot kampaņu "Tava priekšzīme – svarīgākā ceļa zīme", ir pasludinājusi septembri par Satiksmes drošības mēnesi. Tā laikā gan ģimenēm, gan skolotājiem un viņu skolēniem būs pieejama virkne dažādu izglītojošu aktivitāšu par drošību ceļu satiksmē.

Satiksmes drošības mēnesis tiks atklāts šodien, Zinību dienā, 1. septembrī. Rīgas Motormuzejā no pulksten 12.00 līdz 17.00 notiks dažādas informatīvas un izglītojošas aktivitātes programmā "Drošs ceļš uz skolu". Tās ietvaros jaunajiem satiksmes dalībniekiem būs iespēja izzināt, kā pareizi šķērsot ielu; kāpēc ir nepieciešami atstarotāji; kā pareizi uzvilkt ķiveri; kā pārbaudīt velosipēda tehnisko stāvokli u.tml. Skolēniem bez maksas būs pieejama arī spēle satiksmes drošības vēstures izzināšanai.  

Savukārt 2. un 30. septembrī Rīgas Motormuzejā tiks organizētas izglītojošas nodarbības ģimenēm "Satiksmē droša ģimene". To laikā būs iespējams apskatīt Rīgas Motormuzeju, atpazīt kļūdas ceļu satiksmē, apgūt gājēja un velosipēdista ekipējumu, kā arī praktiski veikt velosipēda pārbaudi pirms došanās ceļā, vienlaikus atklājot, kāpēc, braucot ar velosipēdu, ķivere bērniem līdz 12 gadu vecumam ir obligāta u.tml.

6., 13., 19. un 29. septembrī Rīgas Motormuzejā norisināsies "Satiksmes drošības stunda muzejā", kur aicināti piedalīties 1.–9. klašu skolēni un viņu pedagogi. Izglītojošās mācību stundas laikā skolēni Rīgas Motormuzejā izzinās ne tikai autobūves, bet arī satiksmes drošības vēsturi un attīstību. Tāpat skolēniem būs iespēja veidot izpratni un papildināt zināšanas par drošu dalību ceļu satiksmē kā gājējiem, pasažieriem un velosipēdistiem. Aktivitātes notiks bērniem saistošā veidā, veicinot un uzlabojot bērnu gatavību iekļauties ceļu satiksmē.

CSDD aicina visus interesentus pieteikties, atgādinot, ka dalība pasākumos ir ierobežota. Plašāka informācija atrodama mājaslapā. Pieteikties mācību programmām un nodarbībām var, zvanot vai rakstot uz [email protected] vai pa tālruni +371 67025858.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti