Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Šogad sāks projektēt dzelzceļa tuneli Ogrē

Dienas ziņas

Rucava joprojām bez domes priekšsēdētāja

Dakteri Klauni reģionālajās slimnīcās

Rēzeknes slimnīcā arī būs dakteri klauni – Žuka un Kī

Dakteri klauni būs arī Rēzeknes slimnīcā. Ar medicīnas iestādes mazajiem pacientiem ir gatava strādāt daktere Žuka un daktere Kī, lai bērniem palīdzētu ātrāk atgūt veselību un dzīvesprieku.

Rēzeknes slimnīcā par dakteriem klauniem strādās divas jaunietes no Rēzeknes. Viņas, izturot sīvu konkurenci starp 200 pretendentiem, bija to 20 vidū, kam dota iespēja piedalīties apmācību kursā pusgadu. Biedrība "Dakteri Klauni" mācības jaunajiem dakteriem organizēja trešo reizi.

Pirmajā darba dienā Rēzeknes slimnīcā jaunie dakteri Žuka un Kī ieradās kopā ar vēl diviem palīgiem. Par jaunajiem kolēģiem priecājās gan pacienti, gan slimnīcas personāls.

Ja mazais slimnieks vairs nedomā tik daudz par ārstēšanu, arī viņu vecāki kļūst mierīgāki. "Ir cita atmosfēra, citi cilvēki, nevis medmāsas, bet dakteri klauni.

Forši. Es domāju, ka tas ir vajadzīgs bērnam. Smiekli, tas ir kā zāles,” uzskata mazā pacienta mamma Anastasija Seņkova.

"Es pati esmu īsts mediķis, ārsta palīgs pēc profesijas, un kādu laiku strādāju neatliekamajā [palīdzībā] un tur arī redzēju, cik nobijušies ir mazie pacienti. Tāpēc gribējās pamēģināt kaut ko tādu, lai viņi nebūtu tik ļoti nobijušies," atzina Ilze Deksne jeb daktere Žuka.

Dakteri klauni Rēzeknē strādās pēc slimnīcas mediķu uzaicinājuma. Pēc nepieciešamības dosies kopā ar bērniem uz procedūrām. Tāpat būs emocionāls atbalsts, kad kāds būs pavisam nobijies vai saskumis. 

"Mācībās mums bija tāda atziņa: ja bērnam ir bail, nav jāliek viņam smieties. Mēs varam apsēsties viņam blakus un baidīties kopā," stāsta Krista Kuzņecova jeb daktere Kī.

Jaunie dakteri klauni, uzsākot darbu Rēzeknē, turpinās mācīties un pilnveidot savas prasmes, lai ar smiekliem un emocionālu atbalstu palīdzētu mazajiem pacientiemveseļoties un no slimnīcas ātrāk doties uz mājām. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt