Prognozē līdz 25 tūkstošiem vēlētāju ārvalstīs

No 86 tūkstošiem ārvalstīs reģistrētajiem Latvijas balstiesīgajiem pilsoņiem Saeimas vēlēšanās, kas notiks sestdien, 4.oktobrī, varētu piedalīties līdz 25 tūkstošiem, intervijā Latvijas Radio raidījumam „Pēcpusdiena” lēš  Ārlietu ministrijas pārstāvis Kārlis Eihenbaums.

20-25 tūkstoši vēlētāju ārvalstīs varētu doties pie vēlēšanu urnām. Kopumā kā ārvalstīs dzīvojoši reģistrēti 86 tūkstoši Latvijas pilsoņu, taču reālais skaits varētu būt krietni lielāks.

Vēlētāju aktivitāti viņš salīdzināja ar referendumu par Satversmes grozījumiem, kur balsoja ap 40 tūkstošiem cilvēku ārvalstīs. Savukārt iepriekšējās Saeimas vēlēšanās pie vēlēšanu urnām ārzemēs devās ap 14 tūkstošiem balstiesīgo. 

Eihenbaums norādīja, ka 12.Saeimas vēlēšanās varētu būt gaidāma lielāka vēlētāju aktivitāte. Par to liecinot jau tagad vēlētāju interese. Turklāt politiskais klimats un sakaitētā situācija Eiropā varētu mudināt cilvēkus būt politiski aktīvākiem.

Ministrijas pārstāvis vēlētāju interesi dažādās valstīs raksturo kā atšķirīgu: „Katrā valstī tomēr ir dažādi cilvēki, dažādas vēstniecības un dažādi cilvēki. Tomēr interese ir, un tādēļ ir radīti vairāk iecirkņi. Mēs sagaidām šogad diezgan lielu aktivitāti.”

Jau ziņots, ka vēlētāji ārzemēs sestdien Saeimas vēlēšanās nobalsot varēs 99 iecirkņos 42 valstīs. Tas ir lielākais iecirkņu skaits, kas līdz šim vēlēšanās bijis. 23 no šiem iecirkņiem ir jauni, piemēram iecirkņi valstīs, kur līdz šim balsot nebija iespējams - Čīlē, Indijā, Islandē. Ir arī jauni iecirkņi valstīs, kur dzīvo daudz Latvijas pilsoņu -  Lielbritānijā, Īrijā, Vācijā, Zviedrijā.  

 Lai palīdzētu cilvēkiem noskaidrot, kurš iecirknis viņiem ir vistuvāk, Ārlietu ministrija šogad izstrādājusi interaktīvu karti, kas atrodama internetā - „kurbalsotarzemes.lv”.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti