Piedraudot ar atlaišanu, Plešs Dundagas deputātiem uzdod līdz pirmdienai ievēlēt domes vadību

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 2 mēnešiem.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs ("Attīstībai/Par") paša sasauktā ārkārtas sēdē Dundagas novada domes deputātiem trešdien uzdeva līdz pirmdienai ievēlēt domes priekšsēdētāju un viņa vietnieku. Ja tas netiks izdarīts, ministrija rosinās Saeimu lemt par domes atlaišanu.

Ministram nācies iejaukties domes darbā, jo kopš gada sākuma tā palikusi bez vadības. Tādējādi par pašvaldības darbu atbild tikai izpildvara, nevis lēmējvara. Turklāt trešdien mandātus nolikuši četri opozīcijas deputāti, domes darbu paralizējot vēl vairāk.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs
00:00 / 00:32
Lejuplādēt

"Pats svarīgākais šajā situācijā ir tas, ka tajā brīdī, kad 2017. gadā deputāta amata kandidāti kandidēja uz Dundagas novada domes vēlēšanām, tie solīja iedzīvotājiem realizēt pārstāvību, realizēt dažādas idejas un ieceres. Viņi pilnā mērā ir atbildīgi iedzīvotāju priekšā par tiem dotajiem solījumiem.

Šī situācija, ka ilgstoši nespēj vienoties par politisko vadību, – tas rada nopietnus draudus sabiedrības interešu ievērošanā," uzsvēra ministrs.

Ministru nebaidot vēlēšanu tuvums – ministrijas iecelts administrators pēc domes atlaišanas varot strādāt kaut vai divas nedēļas, norādīja Plešs.

"Ir daudzi tādi uzdevumi, kuru efektīva izpilde iespējama, vienīgi pārzinot vietējos apstākļus – arī vietējo iedzīvotāju vajadzības. Tieši šādam mērķim Dundagas deputāti tika ievēlēti, uzticoties viņu spējai un vēlmei pieņemt atbildīgus un labus lēmumus domes vadībā, veicinot Dundagas novada attīstību. Diemžēl jau no gada sākuma pašvaldība nespēj turpināt pilnvērtīgu darbu, īpaši pārstāvot sava novada intereses, gan kopā ar citu pašvaldību pārstāvjiem piedaloties jaunās pašvaldības attīstības plānošanā, gan piesakot savus investīciju projektus šobrīd tik plaši piedāvātajiem atbalsta pasākumiem Covid-19 ietekmes mazināšanai un citām programmām.

Vēlos atgādināt, ka domes nevēlēšanās un nespēja sakārtot darbu atbilstoši likumā noteiktajam kā sekas izjūt nevis ierēdņi Rīgā, bet deputātu pašu kaimiņi un līdzcilvēki,"

paziņojumā medijiem norādījis Plešs. Viņš arī uzsvēra, ka pandēmijas laikā domes bezdarbība attiecībā uz pilnvērtīga, normatīvajiem aktiem atbilstoša darba veikšanu nav pieņemama.

KONTEKSTS:

Gada sākumā Dundagas novads palika bez vadības. Februāra sākumā divu dienu laikā notika četras ārkārtas sēdes, lai mēģinātu tikt pie jauna mēra, taču neveiksmīgi. Tie bija vienīgie mēģinājumi ievēlēt jaunu pašvaldības vadību. Tās trūkums paralizēja novada ikdienas darbu. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija iepriekš nolēma neatlaist domi, aicinot deputātus vēlreiz mēģināt vienoties par jaunu domes priekšsēdētāju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti